Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 21 липня, 20:00:54

У зверненнях до Держпродспоживслужби в Чернігівській області переважають скарги про порушення прав споживачів

22.01.2022   11:00Агенцiя

До Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області протягом 2021 року надійшло 754 звернення від громадян.

Безпосередньо вiд громадян отримано 364 звернення. Решта надіслані з Урядової «гарячої лінії» – 148, ЦА  ДПСС  – 100, обласні та районні управління ДПСС -13, місцеві органи виконавчої влади - 62, контролюючі органи - 20, органи місцевого самоврядування - 24, місцеві прокуратури – 10, з iнших джерел  – 13.

Минулого року до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області надiйшло 54 колективних звернення, що становить 7,2% вiд загальної кiлькостi.

У зверненнях до Держпродспоживслужби в Чернігівській області громадяни порушують питання про:

  • захист прав споживачів – 452.

Як бачимо, найбільша кількість звернень за 2021 рік стосується питань захисту споживачів (60%). Зокрема, щодо якості та правомірності нарахувань суб’єктами господарювання, які надають житлово-комунальні послуги, якості товарів та побутових послуг, якості обслуговування працівниками;

  • екологію та забруднення навколишнього середовища, санітарний стан – 190 (25,2%).

Серед питань, які найчастіше порушувалися у зверненнях громадян, також недотримання норм санітарного законодавства. Насамперед це стосується проблем добросусідства, дотримання вимог карантинного законодавства. У зверненнях, пов’язаних із проблемами екології, домінують питання забруднення повітря, ґрунту та порушення норм санітарного законодавства;

  • безпечність харчових продуктів та ветеринарну медицину – 80 (10,1%).

Повідомлялося про реалізацію ймовірно неякісної та протермінованої харчової продукції;

  • ціни – 14 (1,9%).

Чимала кількість звернень стосувалась підвищення цін на ліки, лікарські та медичні  засоби. Поширеною темою для громадян залишається невідповідність фактичної вартості житлово-комунальних послуг діючим тарифам;

  • захист рослин та фітосанітарії – 10 (1,3%);
  • діяльність посадових і службових осіб – 7 (0,9%);
  • інші – 1 (0,1%).

Слід зазначити, що найбільше звернень надійшло з м. Чернігова, проте активно звертаються і споживачі з районів.

Спеціалісти Управління захисту споживачів у телефонному режимі надали громадянам 731 консультацію щодо їхніх прав, визначених чинним законодавством, допомогли при складанні письмових претензій, заяв до суб’єктів господарювання, поновлення їхніх споживацьких прав, виявлення порушень умов договорів між громадянами та виконавцями робіт (послуг), що обмежують права споживача, тощо.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області запроваджена можливість подання письмових звернень з використанням мережi Інтернет. Для автоматизації процесу обробки звернень громадян та надання зручного користувальницького інтерфейсу, заснованого на вебтехнологіях, на офіційному вебпорталі Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області визначено електронну адресу для подачі звернень zv@dpsscn.gov.ua.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові продовжують відновлення гуртожитку на Бобровиці: коли планують завершити роботи 17:09

Демонтують старе вимощення та планують ґрунт, аби зовсім скоро встановити новий покрив і надійноубезпечити фундамент від опадів. У Чернігові розпочався наступний етап реконструкції пошкодженого гуртожитку, що на вулиці Шевченка, 246а.

Повідомлено про підозру адміністраторці Viber-каналу, який допомагав уникати мобілізації 16:46

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 19-річній жительці Прилуцького району у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 КК України).

Ремонт дороги на вулиці Курсанта Єськова розділять на дві черги: коли планують розпочати? 16:07

Дорогу на вулиці Курсанта Єськова почнуть ремонтувати цьогоріч, а завершать наступного.

«Прозорість і підзвітність»: робоча група спільно з громадськістю аналізує закупівлі та розглядає корупційні випадки 15:36

У жовтні минулого року при обласній військовій адміністрації розпочала діяльність робоча група «Прозорість і підзвітність».

У Ніжині поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень знайомому 19:05

Оперативники Ніжинського райуправління поліції за сприяння працівників карного розшуку обласної поліції впродовж доби розшукали та затримали чоловіка, який під час сварки завдав ножового поранення своєму приятелю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини