Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 травня, 13:03:25

Перші торги "соціальним" газом: п'ять підприємств харчової промисловості Чернігівщини придбали «блакитне паливо»

22.01.2022   10:40Агенцiя

Обласна державна адміністрація стурбована ситуацією, що наразі склалася майже з усіма виробниками соціально значимих харчових продуктів.

Йдеться про ймовірність значного зростання цін на продукцію та навіть загрозу зупинки роботи підприємств через зростання ціни на природний газ у 7-8 разів.

На цю важливу тему з представниками виробників соціально значимих продуктів харчування регіону поспілкувався сьогодні заступник голови ОДА Дмитро Іванов:

 - Виробники харчових продуктів опинилися на межі виживання. Уряд, розуміючи складність ситуації, встановив граничний рівень ціни природного газу до 30 квітня поточного року та зобов’язав газовидобувні компанії реалізувати 20% свого видобутку на Українській енергетичній біржі. Постачальницько-збутова надбавка до ціни газу власного видобутку не повинна перевищувати 24%.

Міністерство аграрної політики і продовольства України у свою чергу сформувало список виробників соціально важливих харчових продуктів. Вони мають право отримувати газ за такими пільговими цінами.

Якщо ці підприємства бажають скористатися «соціальним» газом, то мають подати заявку та підтверджувальні документи до відповідної комісії, а також вказати свого постачальника газу.

Як розповів Олег Крапивний, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА, на отримання пільгового газу у лютому прийнято заявки від 12 підприємств області, які виробляють соціально значимі харчові продукти. Тобто, від усіх підприємств, що їх подали. Відповідно, їхніх трейдерів допущено до біржових торгів, які проходять з 19 по 21 січня поточного року.

Не в останню чергу це сталося завдяки постійному контролю з боку Департаменту та тісній співпраці з профільним Міністерством, підкреслив Олег Крапивний.

Говорили і про результати перших торгів на енергетичній біржі для споживання газу підприємствами у січні, які проходили з 17 по 20 січня. Тоді до аукціону допустили постачальників газу п’яти підприємств області: Чернігівського хлібокомбінату №2, ТОВ «Смачна паляниця», «Ніжин Хліб», «Наша булочка» та Прилуцького хлібзаводу. Проте обсягів «блакитного палива» вистачило лише для двох останніх. Вони отримали майже 14 та 7 тисяч кубічних метрів відповідно.

Свої думки щодо даної ситуації висловила і Ольга Заїка, директор Чернігівського хлібокомбінату. Вона наголосила на критичності моменту. Адже наразі підприємство зазнає значних збитків. А той об’єм газу, який пропонують на аукціоні, зовсім мізерний і його не вистачить для нормального функціонування виробництва.

 - Обласна влада зацікавлена у вирішенні цього проблемного питання. Відтак, облдержадміністрація направила до Міністерств енергетики, аграрної політики та продовольства України листи з проханням організувати додатковий аукціон на закупівлю газу за пільговою ціною у січні, — підкреслив Дмитро Іванов.

Що стосується закупівлі газу на лютий, то вчора для трьох з 12 підприємств трейдери вже придбали газ. Торги триватимуть сьогодні та додатково у понеділок, 24 січня.

Для участі ж у березневих торгах виробникам необхідно подати заявки з 1 по 5 лютого.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 17 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 17 травня 13:01

У Чернігівській області 17 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Поліцейські Чернігівщини успішно пройшли тренінг з розпізнавання та поводження з вибухонебезпечними предметами

Поліцейські Чернігівщини успішно пройшли тренінг з розпізнавання та поводження з вибухонебезпечними предметами 09:50

На базі Академії патрульної поліції в місті Києві 14 поліцейських Чернігівщини пройшли курс навчання «Розпізнавання та порядок поводження з вибухонебезпечними предметами».

Патрульні виявили автомобіль з речами, які можуть бути викраденими

Патрульні виявили автомобіль з речами, які можуть бути викраденими 09:40

17 травня близько 11-ї години патрульні отримали інформацію щодо транспортного засобу, яким можуть перевозити викрадені речі.

Мешканця Чернігівського району судитимуть за самовільне зайняття земель

Мешканця Чернігівського району судитимуть за самовільне зайняття земель 09:15

Козелецька окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Чернігівського району за фактом протиправного використання землі (ч. 2 ст. 197-1 Кримінального кодексу України).