Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 22:03:01

Зростання вартості газу позначилося на роботі громадського транспорту Чернігова

04.01.2022   12:52Агенцiя

З першого січня цього року стрімко підвищилася вартість природного газу метан: він коштував 24-26 гривень за метр кубічний, а на сьогоднішній день коштує 48-50 гривень, тобто ціна зросла удвічі.

При таких умовах робота автобусів міських маршрутів, які використовують метан, стала збитковою. У Чернігові близько 160 автобусів громадського транспорту на цьому газі. У перші три дні січня у зв’язку з цим випуск автобусів на маршрути у місті складав 40-60% від запланованого. Сьогодні на маршрути вийшло 148 автобусів, тоді як зазвичай – в середньому, 190. Тобто сьогоднішній випуск – 78% від середнього щоденного виходу. Про це на нараді чернігівського міського голови з керівниками КП і структурних підрозділів міськради 4 січня доповів заступник міського голови Віктор Геращенко.

За його словами, перевізники вже розпочали переобладнання автобусів для використання альтернативного палива – газу пропан, дизпалива, бензину. Частина цих автобусів вже працює на маршрутах. Проте для здійснення заміни обладнання на усіх автобусах потрібен час. Протягом січня 2022 року можуть бути складнощі із забезпеченням випуску.

Також він повідомив, що 30 грудня до міської ради вже надійшла заява перевізників щодо перегляду тарифів у 2022 році.

Коментуючи повідомлення, міський голова погодився з тим, що перевізники скаржаться не безпідставно. Вони вже багато років як перейшли на метан як найдешевший вид палива. Але тепер з урахуванням того, що споживання метану на 20-25% більше у перерахунку на умовний літр бензину, при його ціні 46-48 гривень витрати становлять 60 гривень, тобто він став фактично удвічі дорожчим за бензин.

Разом з тим він пообіцяв, що спішити з підняттям ціни на проїзд у громадському транспорті в Чернігові не будуть.

    - Ми будемо моніторити ситуацію по Україні. Це питання не чернігівське, а загальноукраїнське. У разі, якщо по Україні вже інші міста підуть на підняття тарифу, ми також будемо йти. Але ми не будемо ставати першими в цьому питанні точно, і будемо дивитися на загальну ситуацію, - сказав з цього приводу міський голова Чернігова.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.