Головне управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області застосувало понад тридцять тисяч гривен санкцій за порушення декларування зміни цін
З 18 травня 2020 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення».
Згідно з цим документом суб’єкти господарювання повинні декларувати намір підняти роздрібну ціну на понад 5% на товари, включені до переліку соціально значущих.
На виконання річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 2021 рік працівниками Відділу контролю за регульованими цінами була проведена планова перевірка дотримання вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін суб’єкта господарювання, що провадить свою діяльність на ринку торгівлі продовольчими товарами.
Перевіркою встановлено, що суб’єкт господарювання, починаючи з 18.05.2020 року реалізацію таких продуктів, як масло вершкове жирністю 72,5% та хліб житньо-пшеничний, здійснював за ціною, що зростала більше ніж на 5% до роздрібної ціни, без процедури декларування зміни цін.
Відтак суб’єкт господарювання порушив вимоги п.3 Порядку декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 341. А це є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
За результатами перевірки до суб’єкта господарювання застосовані адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» у розмірі 31070,22 грн.
Посадову особу суб’єкта господарювання за порушення порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін притягнуто до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафу у розмірі, визначеному статтею 165-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до Припису суб’єкт господарювання зобов’язаний у місячний термін усунути порушення шляхом приведення цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 р. №341.
За інформацією ГУ Держпродспоживслужби у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:09
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
«Мечем і волею»: у Чернігові погасили нову марку 11:59
Уже традиційно історичні дати в Україні закарбовуються в поштових марках. Тож і в день початку повномасштабної війни рф проти Української держави офіцери оперативного командування "Північ" за традицією долучилися до погашення нової поштової марки від Укрпошта.
До уваги водіїв! Тимчасово ускладнено рух по вулиці Воскресенській, 23 08:27
У зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 100 мм по вулиці Воскресенській, 23, тимчасово ускладнено рух транспорту в зоні виконання робіт.
Повідомлено про підозру “директору” філії агропідприємства, яке окупанти привласнили на Луганщині 08:26
Депутат селищної ради Старобільського району після окупації Луганської області добровільно обійняв посаду директора філіалу агрокомпанії та схиляв колишніх працівників до співпраці з ворожою владою.
25 лютого: цей день в Україні і світі 08:24
День 1463 Російська агресія - Day 1463 Russian aggression