Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 14:46:52

Інновації в освітній, аграрній та медичній сферах: підсумки конкурсу «Chernihiv Innovation Challenge»

30.12.2021   10:34Агенцiя

Голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус вручив 29 грудня нагороди переможцям конкурсу інноваційних розробок «Chernihiv Innovation Challenge».

Цей конкурс проводився втретє. Він відбувається на виконання Програми підвищення конкурентоспроможності Чернігівської області на 2021–2027 роки з метою стимулювання інноваційної діяльності, популяризації та просування на ринок інноваційних розробок. До участі запрошувались науковці, інженерно-технічні працівники та винахідники, автори колективних інноваційних розробок.

Цьогоріч запроваджена окрема номінація — «Молодіжні новації» — для конкурсних робіт, розробники яких мають вік від 14 до 22 років. Перемогла у ній робота учня Чернігівського ліцею № 32 Миколи Акулова «Навчальний програмний комплекс «Graph», який дозволяє вчителям фізики, математики або інших наук проводити віртуальні експерименти та лабораторні роботи, якщо немає відповідного обладнання або навчання ведеться дистанційно.

Перше місце у номінації «Технічні та технологічні новації» посіла «Розробка мобільних методів контролю поживних речовин у ґрунті та пристроїв диференційного їх внесення» Анатолія Кушніренка з Ніжинського агротехнічного інституту; у номінації «Агроінновації» — «Високопродуктивний, ранньостиглий сорт люпину вузьколистого Локомотив», виведений Володимиром Бардаковим в Інституті сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН; у номінації «Електронні та інформаційно-цифрові технології» — «Кардіодефібрилятор-монітор «Біфазик+», розроблений Віктором Мішаковим у ТОВ «НВП «Метекол».

Що дозволяє підприємству бути конкурентним інновації. Що дозволяє пережити кризу інновації. За інноваціями майбутнє. Вони допомагають рухатися вперед. Тішить те, що серед учасників конкурсу — чимало молоді. Однак, дуже хочеться, аби наступного року бажаючих позмагатися було хоча б удвічі більше, — зазначив В’ячеслав Чаус та вручив переможцям дипломи, сертифікати на грошову нагороду та пам’ятні подарунки.

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».