Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 18:30:30

ОДА, бізнес та профспілки обговорили соціально значущі питання розвитку області

20.12.2021   08:12Агенцiя

Днями в облдержадміністрації відбулася зустріч представників обласної виконавчої влади, бізнесу та профспілок.

Приводом для зібрання стали підсумки роботи територіальної тристоронньої соціально-економічної ради за поточний рік.

Серед присутніх — співголови ради: Дмитро Іванов, заступник голови ОДА (в онлайн-режимі), Ігор Москаленко, голова Федерації профспілкових організацій області, Володимир Козир, голова правління обласного об’єднання організацій роботодавців, а також представники профільних структурних підрозділів та громад.

Загалом йшлося як про позитивні досягнення в соціально-економічному розвитку, так і про проблемні питання.

— Без сумніву, питання порядку денного – це сфера спільних інтересів органів влади, бізнесу та профспілкових організацій, тому обговорювати і вирішувати їх маємо спільно, — підкреслив заступник голови ОДА.

Про плідні напрацювання розповіла Світлана Полторацька, заступниця директора Департаменту економічного розвитку ОДА:

— Позиція обласної державної адміністрації — це налагодження співпраці з представниками всіх органів влади, підприємцями та громадськістю. Результатом є створена цього року Рада територіальних громад, Угода про співробітництво між Чернігівською облдержадміністрацією та Тренчинським самоврядним краєм Словацької Республіки, Меморандум про співробітництво між Державною організацією «Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства» і Чернігівською обласною державною адміністрацією.

До того ж, в області діє Інтерактивна інвестиційна карта. Ведеться робота щодо створення на вебсайті Економічного порталу Чернігівської області «Кабінету для інвестора». Розробляється шаблон Інвестиційних паспортів громад «Investment.ID». Започатковано Конкурс з відбору кращих інвестиційних проєктів/ідей «Invest-Up.CN».

Проте не обійшлося і без критики.

Представники профспілок та спілки роботодавців зійшлися на спільній думці, що в області — нестача кваліфікованих кадрів. А такі чинники, як зростання цін, зниження народжуваності,  високі показники безробіття змушують молодь шукати роботу за межами не тільки області, а й країни.

Рішення проблеми, яке запропонували представники освіти — дуальна форма навчання. Вона передбачає здобуття теоретичних знань у закладах освіти, а практичних — безпосередньо на підприємстві. У такий спосіб підприємства готують для себе висококваліфікованих працівників.

Насамкінець Дмитро Іванов порушив питання про продовження терміну дії територіальної угоди про регулювання основних соціально-економічних принципів та трудових відносин на наступний рік. Учасники наради одноголосно проголосували «за».

Висловився заступник голови ОДА і про ситуацію з Covid-19 в області:

— Я думаю кожен із присутніх на собі так чи інакше відчув вплив пандемії. Хтось перехворів, карантинні обмеження негативно сказалися на бізнесі. Але цього можна уникнути. Вакцинація не тільки захищає від тяжкого перебігу хвороби, але й, дякуючи програмі «єПідтримка», фінансово підтримує як звичайних людей, так і підприємців. Вже 42% жителів області обрали правильний шлях, отримавши дві дози препарату. Щодо наявності кисню, скажу, що ситуація контрольована: на ранок у ковідних лікарнях залишалося 21,3 тонни рідкого кисню та 595 балонів для зберігання газоподібного.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.