Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 14:47:52

У грудні в Куликівській громаді запрацює бібліотечний коворкінг

25.11.2021   08:30Агенцiя

Вже цьогоріч у Куликівській громаді планують відкрити бібліотечний коворкінг в якому будуть працювати із молоддю та підприємцями початківцями.

«Вже в грудніі ми плануємо завершити всі підготовчі роботи й розпочати навчання та комунікацію з активними підприємцями та молоддю. Наше завдання «виростити» активних підприємців, які створять робочі місця та платитимуть податки в громаді. Для цього потрібні знання, сучасний простір та бажання. І все це ми маємо», - наголосила Юлія Постернак журналістам та підприємцям, які доєднались до пресконференції.

Громада отримала підтримку «U-LEAD з Європою» на створення бібліотечного коворкінг центру, і за співфінансування з бюджету громади та місцевих підприємців на реалізацію проєкту витратять понад 323 тисячі гривень. На разі вже завершують ремонт приміщення читальної зали публічної бібліотеки у Куликівці, замінили вікна та двері.

Далі закуплять техніку та меблі. Також, у бюджеті проєкту закладені кошти для оплати послуг експертів, які працюватимуть з активними мешканцями громади та навчатимуть підприємницькій діяльності вже з грудня цього року

 Про це розповіла Юлія Постернак, Куликівський селищний голова, на пресконференції у середу 24 листопада.

«Цей проєкт має декілька цілей, і ключова – навчити громаду комунікувати із бізнесом та створювати відповідні умови для його розвитку. Таким чином ми допомагаємо громадам створити нову якість життя і для цього навчаємо писати та реалізовувати проєкти, шукати додаткові ресурси, спілкуватись із мешканцями та бізнесом», - наголосила Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD Європою» в Чернігівській області.

Сьогодні в громаді вже є ряд ідей для підтримки підприємництва. Активні мешканці, зокрема учасники АТО-ООС, шукають можливості та знання для відкриття власної справи у сфері сільського господарства, інтернет послуг. Також, у коворкінгу планують працювати зі старшокласниками для поліпшення профорієнтації учнів.

Проєкт громади обрали для фінансування у рамках конкурсу «Громада, дружня до бізнесу». Проєктні заявки на конкурс мали можливість подавати лише ті громади, очільники яких успішно пройшли унікальну навчальну програму «Кроки для керівників».

Реалізовуватиме проєкт громадська організація «Куликівська районна громадська організація «Агенція регіонального розвитку» протягом шести місяців. Старт проєкту відбувся 20 вересня 2021 року і буде завершений найпізніше 20 березня 2022 року.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».