Ситуація складна, але не безвихідна — Дмитро Іванов про Смолинський торфозавод
Шляхи розв'язання проблемних питань Смолинського торфозаводу (філії ДП «Чернігівторф») обговорили 9 листопада його представники із заступником голови Чернігівської ОДА Дмитром Івановим.
![](/uploads/30934-m.jpg)
Позицію всього колективу заводу озвучила його директорка Валентина Огієнко: передати виробничі потужності та житлові об’єкти до комунальної власності Гончарівської громади, щоб весь дохід від його діяльності був направлений на користь місцевих жителів. До того ж громада буде забезпечена альтернативним видом палива. А продавати торф’яну продукцію зможе навіть в інші регіони (пропозиції вже зараз надходять з Дніпропетровської та Харківської областей).
Але щоб отримати дохід (адже виробництво торфобрикетів — перспективний напрям, зважаючи на ситуацію із природним газом), необхідно працювати на повну потужність. Власних коштів для цього немає — лише накопичені борги, яких у власника — ДП «Чернігівторф» — назбиралося аж 40 мільйонів гривень. Саме ж державне підприємство входить до об’єктів малої приватизації. Це за словами Валентини Огієнко, насторожує інвесторів вкладати ресурси у розвиток торфозаводу. Водночас неможлива і приватизація: заборгованість не дозволяє об’єктивно оцінити вартість усього майна.
— Облдержадміністрація зацікавлена, щоб «Чернігівторф», в тому числі Смолинський торфозавод, ефективно працював. Наприкінці минулого місяця ОДА направила лист до Фонду державного майна України з пропозицією запровадити санацію підприємства до відкриття провадження у справі про банкрутство. Відповіді ми поки ще не отримали, — зазначив Дмитро Іванов.
Дійсно, план санації, затверджений судовим рішенням, може передбачати відтерміновування/відстрочення або списання боргів без необхідності погодження з органом стягнення. Але рішення про оздоровлення підприємства таким способом може прийняти тільки орган управління. У цьому випадку — Фонд держмайна України.
Дмитро Іванов наголосив, що ситуація складна, але не безвихідна. Лише спільно, у конструктивному діалозі можна знайти раціональне рішення. Це питання — на постійному контролі ОДА, адже від його розв'язання залежить доля як працівників торфозаводу, так і благополуччя громади.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.