Інвестиції зі Швеції: на Ніжинському елеваторі відкрили другу чергу потужностей
Будівництво першої черги Ніжинського елеватора Баришівської зернової компанії Grain Alliance розпочалося у 2017 році.
Для реалізації проєкту була використана унікальна для України технологія енергозбереження. Адже усі потужності підприємства працюють винятково на твердому паливі — пелетах із рослинних матеріалів. Газу тут не використовують узагалі, навіть трубу не прокладали.
Наразі потужність елеватора вдалося збільшити з 24 тисяч тонн одночасного зберігання зерна до 71 тисячі. І все це завдяки будівництву другої черги, яку відкрили сьогодні, 2 листопада, за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Швеції в Україні Тобіаса Тиберга.
— Наслідки зміни клімату — це те, що ми можемо подолати лише разом, не дивлячись на те, де ми працюємо — в енергетиці чи аграрній сфері. Тож мені приємно споглядати, як шведський інвестор робить свій внесок, — зазначив пан Посол.
Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов, який перебуває сьогодні з робочим візитом на Чернігівщині, та голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус подякували інвесторам зі Швеції за вибір області для роботи. А також запевнили у надійності нашої держави та Чернігівщини, зокрема, як партнера.
— Ще у 2017 році тут були самі лише чагарники. Сьогодні — це масштабне енергонезалежне підприємство. Цей елеватор, впевнений, стане фундаментом для економічного посилення громад Чернігівщини. На таких об’єктах створюються нові робочі місця та додана вартість, зростають проактивні фахівці, — підкреслив Олексій Чернишов.
Будівництво другої черги розпочалося у лютому нинішнього року. Розширення виробничих потужностей забезпечило не тільки збільшення можливостей підприємства, а й кількості робочих місць (на сьогодні тут працюють 40 людей).

— Проєкт реалізовується за безпосереднього співробітництва з Європейським банком реконструкції і розвитку. Шведські інвестори вклали сюди 230 млн грн, — прокоментував В’ячеслав Чаус. — Унікальний «зелений» Ніжинський елеватор є прикладом газової незалежності та екологічного виробництва.

Довідково. ТОВ «Баришівська зернова компанія» Grain Alliance обробляє близько 60 тис. га землі в Київській, Полтавській, Чернігівській та Черкаській областях. Вирощує більше ніж 300 тис. тонн зернових та олійних у рік, утримує понад тисячу голів великої рогатої худоби. Зерновий альянс має у структурі 6 елеваторів. Зокрема, на Ніжинському елеваторі за 2017 – 2020 роки прийнято, опрацьовано та відвантажено близько 196 тис. тонн зерна.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05
Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).
У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36
Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.
Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32
Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25
Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.