Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 15:07:53

Громади Чернігівщини сплатять до бюджету країни у 2022 році 116 мільйонів реверсної дотації

22.10.2021   12:59Агенцiя

В наступному році громади регіону сплатять 116 мільйонів гривень реверсної дотації до державного бюджету. Але базова дотація буде майже у двічі більшою – понад 229 мільйонів гривень.

Про це розповів Олександр Мельник, радник з місцевих фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області під час навчань для фінансистів «Формування проєкту місцевого бюджету на 2022 рік».

«Реверсна дотація наявна у громад, які мають великі підприємства, або значну кількість підприємств. Дотаційні громади якраз мають дефіцит бізнесу, або ж бізнес не платить податки. Тому для таких громад важливо працювати із підприємцями й створювати умови для розвитку нових бізнесів», - наголосив Олександр Мельник.

Найбільше реверсної дотації сплачує місто Чернігів понад 48 мільйонів гривень, далі Деснянська громада – 16 мільйонів, Прилуцька громада – 13 мільйонів, Гончарівська громада – майже 12 мільйонів і Варвинська громада – майже 11  мільйонів гривень.

В розрахунку на одного мешканця реверсної дотації лідирує Гончарівська громада, де мешкає 6,2 тисячі мешканців, кожен із яких умовно поверне державі у 2022 році 1930 гривень.
Базової дотації найбільше отримає Городнянська громада – 17,2 мільйона, Носівська громада – 13,7 мільйона та Сосницька громада – майже 12 мільйонів гривень.

«У громад є потенціал до зростання надходжень бюджету. Тому важливо налагоджувати співпрацю із податковою, формувати спроможні мережі закладів освіти та медицини, мотивувати бізнес сплачувати податки та розвиватись», - вважає Олександр Мельник.

Всього реверсну дотацію мають 12 громад, не мають вирівнювальних дотацій 10 громад, і 35 громад регіону отримують від держави базову дотацію.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
 

Останні новини Чернігівщини

«Велике будівництво»: в Обласному молодіжному центрі розпочалася реставрація

«Велике будівництво»: в Обласному молодіжному центрі розпочалася реставрація 12:46

На базі Чернігівського обласного молодіжного центру, що в приміщенні колишнього кінотеатру ім. Щорса, буде створено Хаб соціального партнерства підприємництва та інституційного розвитку.

Закінчується термін подання декларації за 2020 рік для отримання податкової знижки

Закінчується термін подання декларації за 2020 рік для отримання податкової знижки 12:43

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна скориставшись правом на податкову знижку,

Поліція Чернігівщини встановлює обставини смертельної ДТП за участю вантажівки і трактора

Поліція Чернігівщини встановлює обставини смертельної ДТП за участю вантажівки і трактора 12:42

Внаслідок автопригоди одна людина загинула, ще одна – госпіталізована. На місці події працює слідчо-оперативна група поліції та слідчі з розслідування злочинів у сфері транспорту.

Майже 5000 га офіційних лісів з'явиться у Корюківській громаді впродовж 2022-2023 рр.

Майже 5000 га офіційних лісів з'явиться у Корюківській громаді впродовж 2022-2023 рр. 12:40

Про це повідомив голова Корюківської міської громади Ратан Ахмедов.

 Правом на податкову знижку скористалися 4,5 тис мешканців Чернігівщини

Правом на податкову знижку скористалися 4,5 тис мешканців Чернігівщини 12:33

Протягом січня–листопада 2021 року податкові декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік у зв’язку з використанням права на податкову знижку подали понад 4,5 тисяч мешканців Чернігівської області, які визначили до повернення з бюджету 12,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб.