Чому росте ціна газу для юридичних осіб. Пояснює "Чернігівгаз Збут"
Пікові ціни на енергоносії на світових ринках провокують здорожчання ресурсу для непобутових споживачів.
Лише за один день, 6 жовтня, був досягнутий новий історичний максимум – вартість газу на світових ринках зросла на 27,5%, за рік приріст перевищив 400%. Відповідно й в Україні вартість блакитного палива різко пішла вгору.
«Ціна паливного ресурсу для юридичних осіб — товаровиробників, малого та середнього бізнесу тощо, знаходиться в прямій залежності від ситуації на ринку природного газу, оскільки, українська ринкова модель передбачає прив’язку до котирувань європейських хабів. Вартість на хабах зростає і провокує цінові сплески на українській біржі. Але завдяки укладеним контрактам, населення ці «гойдалки» не торкнуться. Для наших побутових клієнтів до 30 квітня 2022 року кубометр газу коштуватиме не більше 7,99 грн», — наголошує директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.
Ще на початку вересня приведена вартість природного газу на європейських хабах (Day-Ahead) до кордону України становила 21 866,51 грн за тисячу кубометрів. Однак, з кожним днем ціна на блакитне паливо збільшувалася, встановлюючи нові рекорди й досягла 46 023,8 грн.
Стрімкий ріст вартості ресурсу експерти пов’язують зі значним скороченням обсягів поставок газу з РФ та дефіцитом газу у газосховищах країн ЄС, а також підвищеним попитом на блакитне паливо в державах Азійського регіону.
Останні новини Чернігівщини
Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34
З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.
Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП 14:09
На Чернігівщині поліцейські викрили схему незаконного ухилення від військової служби, яку організувала військовослужбовиця одного з районних ТЦК та СП. Підозрювана мала доступ до автоматизованої системи «Оберіг» та знімала військовозобов’язаних з обліку.
Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів 10:52
Національному університету «Чернігівська політехніка» передали допомогу від Благодійного фонду «Help-Ua».
У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція 09:21
У селі Вознесенське Киселівської громади Чернігівського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер безпековою ситуацією та потребами понад 5 тисяч жителів громади опікуватиметься поліцейський офіцер Олександр Волковський.