Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 05:53:10

Оператори та кочегари котелень готуються до нового опалювального сезону

20.08.2021   18:34Агенцiя

Близько тисячі працівників котелень підготує Чернігівська обласна служба зайнятості до нового опалювального сезону. Навчання проводиться за професіями «оператор котельні» та «машиніст (кочегар) котельні».

Щоб своєчасно забезпечити підприємства теплової галузі регіону кваліфікованим персоналом, перші слухачі сіли за парти ще в травні, а масово навчатись почали вже в липні. Вчаться очно та дистанційно. Хтось здобуває нову для себе професію, інші - підвищують кваліфікацію. Бувалі кочегари та оператори на курсах відновлюють свої знання з тепло- та електротехніки, будови й експлуатації котельних установок, контрольно-вимірювальних приладів та іншого обладнання, охорони праці тощо. Адже з кожним роком праця в котельнях стає дедалі складнішою у зв’язку з використанням сучасної опалювальної техніки й тому потребує від фахів постійного удосконалення і поглиблення знань. Новачки ж опановують ази професії. Вони вивчають принципи роботи котелень, систем водяного опалення та гарячого водопостачання, газового устаткування, правила безпечної експлуатації котлів, охорони праці. Також у програмі навчання – основи ринкової економіки, законодавства про працю та соціальний захист.

Безробітні вчаться на базі ТОВ «Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат» та у викладачів Сумського, Рівненського та одеських центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Професійне навчання для них безкоштовне, коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Отримавши потрібні знання, відтак, і посвідчення та допуски до робіт з підвищеною небезпекою, громадяни на період опалювального сезону гарантовано забезпечуються робочим місцем. Вони обслуговуватимуть котельні лікарень, шкіл, дитячих садочків, житлово-комунальних господарств області, які вже не перший рік співпрацюють зі службою зайнятості й завжди залишаються задоволеними якістю підготовки фахівців.

За інформацією Чернігівського обласного центру зайнятості

Останні новини Чернігівщини

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів 17:29

Взимку купувати свіжі овочі не лише дорого. На смак вони також відрізняються від літніх, адже ростуть не на вулиці, а в теплицях.

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року 17:12

Тиждень з 24 січня астрологічно буде дуже активним. У цей час зміниться загальне тло і підстави ухвалення рішень. Дедалі менше ухвалюватимуться інтуїтивні рішення. У цей час більшого значення набувають дії, засновані на конкретних планах.

23 січня - який день, свято та прикмети

23 січня - який день, свято та прикмети 17:03

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.