Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 10:07:04

Ріпкинська громада в процесі реалізації Бюджету участі

19.08.2021   11:53Агенцiя

Представники місцевої влади Ріпкинської громади та експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії обговорили деталі Положення про Бюджет участі в громаді на зустрічі, яка пройшла 17 серпня 2021 року.

Фактично, бюджет участі – частина грошей якими громадяни можуть розпорядитися на свій розсуд. Усі охочі жити краще подають свої проекти до місцевих рад. Кожна громада самостійно встановлює вимоги до проектів. Ідеї, які відповідають цим вимогам, ставляться на голосування. Упродовж певного періоду часу кожен мешканець громади визначає найбільш привабливі для нього пропозиції.

Керівник проекту Наталія Дрозд підкреслила, що бюджет участі – це не стільки про гроші, скільки про інструмент для створення комфортного середовища для розвитку і впливу на рішення влади в громаді, а також контролю їх реалізації – через право голосу.

Що дасть Бюджет участі:
o визначення та вирішення проблем, які найбільше хвилюють жителів громади;
o створення ефективного механізму взаємодії органу місцевого самоврядування та жителів громади (можливість впливати на політику);
o формування довіри громадян до місцевої влади;
o підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та залучення населення до процесу прийняття рішень.

Як зазначив Олександр Підгорний, експерт проєкту: «Бюджет участі дає можливість активізації людей.  Завдяки цьому влада бачить тих активних членів громади, які хочуть щось змінювати у містах свого проживання».
Програма розрахована на 4 роки і зможе буде ,,запущена” після її прийняття депутатським корпусом Ріпкинської селищної ради.  

Експерти підкреслили важливість розділення проектів громадян на 2 лоти - для великих по кількості мешканців селищ і сіл та окремо для маленьких. Актуально також передбачити підтримку екологічного напрямку. Впроваджуючи Бюджет участі, влада зможе залучити жителів громади до процесів управління.

Даний механізм дає можливість конструктивної взаємодії мешканців та представників місцевої влади. Він заохочує мешканців співпрацювати й об’єднуватися.
Експерти Ресурсного центру надали всі необхідні документи стосовно прийняття Бюджету участі в громаді. Далі – справа за депутатами!


Метою проекту "Управління конфліктами через залучення громади до здійснення влади", що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програми МФВ «Демократична практика”, є участь громадян в проведенні реформ освіти та місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.