Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 грудня, 21:53:55

Доходи бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року - 1,6 млрд грн, видатки - 1,3 млрд грн

11.08.2021   17:06Агенцiя

Звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року схвалений виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 5 серпня.

За словами начальниці фінансового управління міськради Олени Лисенко, за І півріччя 2021 року до бюджету Чернігівської міської територіальної громади надійшло 1,6 млрд грн.

Порівнюючи з минулим роком, надходження збільшилися як по власним надходженням, так і по міжбюджетним трансфертам.

Власні надходження загального фонду бюджету складали 1,9 млрд грн і затверджені показники перевиконано на 6%. Порівнюючи з минулим роком, такі надходження збільшилися на 19%.

Якщо порівнювати фінансову забезпеченість на одного мешканця за власними доходами загального фонду бюджетів міських територіальних громад по Україні, то у Чернігові доходи на одного мешканця складають 3911 грн. Порівнюючи з аналогічним періодом минулого року, збільшення відбулося майже на 20%.

Надходження податку на доходи фізичних осіб, який у структурі власних надходжень бюджету складає 58,4%, також збільшилися на 19%.

У структурі місцевих податків та зборів загальні надходження склали 317,5 млн грн (збільшення на 17,7%). Найбільшими джерелами є єдиний податок (56,6%) та плата за землю (37,4%).

Надходження до спеціального фонду бюджету збільшилися за рахунок збільшення офіційних трансфертів. Цього року з обласного бюджету була отримана субвенція на будівництво та реконструкцію доріг у сумі 100 млн грн (минулого року - 60 млн грн). Крім того, рішенням міської ради був створений цільовий фонд бюджету, до якого надійшло 6,3 млн грн.

Поруч з цим, за словами Олени Лисенко, значно зменшилися надходження, зокрема, за доходами до бюджету розвитку через скасування надходження коштів від пайової участі в розвиток інфраструктури населеного пункту. Минулого року на цей час таких надходжень було 12 млн грн, яких цього року місто недоотримало. Загалом же надходження до бюджету розвитку у порівнянні з минулим роком знизилися на 78% і наразі складають 4,1 млн грн. Основна частина (92,7%) – це кошти від відчуження майна, що перебуває у комунальній власності.

Виконання бюджету міської територіальної громади складає 1 320,6 млн грн. Як завжди, левова частка видаткової частини бюджету міста спрямовується на соціально-культурну сферу (64%). По економічних напрямках 55% видатків бюджету спрямовуються на оплату праці з нарахуваннями працівників бюджетної сфери. Капітальні видатки складають тільки 12,5 % (164,1 млн грн).

По видатковій частині бюджету серед міських територіальних громад України на одного мешканця – Чернігів на 12 місці. Видатки на одного мешканця збільшилися в звітному періоді на 183 грн.

Виконання бюджету розвитку зменшилося на 18,3 млн грн, тобто на 10,3%, тому що минулого року відбулося погашення заборгованості за попередній, а цього року цього не було. По видаткам бюджету розвитку на одного мешканця Чернігів вже третій рік поспіль займає третю позицію серед інших міст України і складає 562 грн.

Фінансування освітньої галузі загалом складає 679,2 млн грн. Це на 20,6% більше, ніж минулого року. На заробітну плату з нарахуваннями спрямовано 83,3% (565,8 млн грн).

На оснащення закладів охорони здоров’я міста цього року спрямовано 12,9 млн грн, на 53,6% більше ніж минулого року. Наразі ще завершуються тендерні процедури ще по багатьом закладам.

Видатки на житлово-комунальне господарство загалом склали 152,2 млн грн, що на 8,3 млн грн менше ніж минулого року. Зокрема, спрямовані кошти на внески у статутні капітали комунальних підприємств для придбання техніки чи відшкодування вартості проєктних робіт.

На організацію благоустрою видатки бюджету загалом склали 82 млн грн, а на дорожнє господарство - 162 млн грн. На підтримку транспортної галузі спрямовано коштів у 1,9 разів більше ніж минулого року, оскільки цього року вже придбані 4 тролейбуси для КП «ЧТУ».

У місті продовжуються виконуватися цільові програми бюджетної сфери, на які загалом спрямовано 19,7 млн грн. Зокрема, на програму підтримки народжуваності - 6,3 млн грн, на поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти міста – 3,8 млн грн, на надання соціальних послуг – 3,1 млн грн. Також виконується фінансування проєктів Бюджету участі. Із затверджених на 2021 рік 24 проєктів (12 великих та 12 малих) наразі вже профінансовано 16 (9 великих та 7 малих) на загальну суму 3 млн грн.

Звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року надалі виноситиметься на розгляд та затвердження Чернігівською міською радою.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19 18:10

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 3 грудня в області зафіксовано 382 нових випадки COVID-19. Зокрема 243 — у Чернігівському районі (в тому числі 166 — у Чернігові), 71 — у Прилуцькому, 57 — у Ніжинському, 6 — у Новгород-Сіверському та 5 — у Корюківському районі. 47 захворілих госпіталізовані.

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка 16:32

Капітально оновлюємо передаварійний міст через річку Смяч на дорозі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка поблизу села Політрудня Городнянської ОТГ. Роботи розпочато.

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда 16:24

У Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" відкрили виставку робіт легендарного архітектора, краєзнавця і художника Андрія Карнабеда, якого за життя за принципову позицію щодо збереження та охорони пам’яток називали "останнім Дон Кіхотом старого міста".

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає 13:56

У Чернігові встановили нові грошові норми на харчування дітей у школах, які діятимуть з початку 2022 року. Відповідне рішення виконком міської ради прийняв сьогодні, 3 грудня.

В облдержадміністрації привітали волонтерів

В облдержадміністрації привітали волонтерів 13:33

Напередодні Міжнародного дня волонтера у Чернігівській облдержадміністрації зібралися ті, хто щиро прагнуть зробити світ кращим та допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки.