Кампанія Автострада розказала, як відновлює трасу Н-07
На Чернігівщині продовжуються роботи з відновлення автошляху Н-07 "Київ-Суми-Юнаківка".
На одній із ділянок підрядник використовує технологію дефрагментації бетону. Про це повідомляє група кампаній Автострада у Фейсбук.
Траса Н-07 у Чернігівській області частково бетонна, а частково асфальтна й до початку ремонтних робіт перебувала в аварійному стані.
Найбільше проблем було саме на бетонних ділянках автошляху, адже на такому покритті відбувається температурне розширення. Через це з часом порушується герметичність деформаційних швів, туди потрапляє волога, яка викликає деформацію та підняття плит. Явище можна нівелювати спеціальним доглядом — потрібно чистити та обробляти шви. Цього не було зроблено, тож траса зазнала серйозної руйнації та створювала небезпеку для водіїв.
Зараз за допомогою бетоноподрібнювача Impactor 3000H знімаємо напругу з бетону. Розбиваємо його на фрагменти й замість жорсткого бетону створюємо повноцінну основу для майбутнього асфальтобетонного покриття.
Раніше, перетворюючи бетонний автошлях на асфальтний, старий бетон прибирали, а замість нього робили нову основу з нуля. Ця ж технологія дозволяє швидко зробити нове якісне покриття, використовуючи наявні ресурси.
- Загалом ми відновлюємо понад 56 км дороги "Київ-Суми-Юнаківка" на Чернігівщині: на 22 км дороги вже влаштували нижній шар. У верхньому шарі закрили 3 км, - зазначають виконавці робіт.
В рамках Програми президента України "Велике будівництво" у 2021 році у Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення, 9 мостів оновити капітально і 5 мостів реконструювати.
Останні новини Чернігівщини
«Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу 12:10
До жовтня 2027 року на Чернігівщині триватиме впровадження ІІ фази програми «Партнерство за сильну Україну». Йдеться, зокрема, про швидке реагування на надзвичайні ситуації, відновлення соціальної інфраструктури, стабільну роботу підприємств житлово-комунального господарства та підтримку економічної стійкості.
російські дрони атакували державні установи на Чернігівщині 12:08
Сьогодні вранці російські дрони атакували Прилуцьку міську раду та податкову у Новгород-Сіверському.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:01
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Чернігівські стрільці вибороли низку нагород на чемпіонаті України у Львові 11:58
З 30 березня до 04 квітня у Львові відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед спортсменів 2006 року народження та молодших.
Дві срібні нагороди Олександра Лісогора на Континентальному кубку SLAVIC CUP у Словаччині 11:57
З 28 до 29 березня у Словаччині відбувся Континентальний кубок з лижних гонок SLAVIC CUP (міжнародні змагання FIS).