Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 липня, 16:22:11

Кошти Фонду під надійним контролем. Офіційно

25.10.2012   10:23Агенцiя

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) забезпечує надання допомог по тимчасовій непрацездатності, вагітності і пологах, на поховання, послуг з оздоровлення застрахованих осіб та членів їхніх сімей.

Кошти, спрямовані на фінансування всіх видів допомог в області, збільшуються щороку у відповідності до зростання рівня оплати праці. За 9 місяців 2012 року за рахунок коштів Фонду, на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг, направлено 102 млн. грн., тоді як за аналогічний період минулого року – 79 млн. грн.

Отже, природною є необхідність проведення контрольних заходів з перевірки правомірного, ефективного і цільового використання коштів Фонду страхувальниками та іншими їх отримувачами, а також відшкодуванню збитків, заподіяних бюджету Фонду.

Одним із пріоритетних напрямків контрольних заходів обласного відділення Фонду (далі – відділення) є перевірки закладів охорони здоров’я для виключення фактів необґрунтованої видачі і продовження листків непрацездатності (далі – ЛН), а на перспективу – їх упередження.

Найпоширенішими порушеннями, які встановлено під час цих перевірок, є незабезпечення належного ведення медичної облікової документації; порушення порядку заповнення ЛН в частині відсутності даних щодо обстеження хворих на алкогольне сп’яніння та недотримання застрахованими особами режиму лікування тощо.

Варто зазначити, що найближчим часом для посилення роботи в цьому напрямі у виконавчій дирекції відділення буде збільшено кількість лікарів, які безпосередньо займаються експертизою тимчасової непрацездатності.

Важливим напрямом заходів є встановлення дієвого контролю за замовленням допомог страхувальниками згідно з заявами-розрахунками, у рамках якого проводиться аналіз їх розмірів, у порівнянні із заробітною платою; упереджується безпідставне віднесення на рахунок Фонду витрат пов’язаних з приховуванням виробничого травматизму; унеможливлюється витрачання коштів Фонду для оплати допомоги по догляду за дитиною в тому випадку, коли дитина фактично була здорова та відвідувала навчальний заклад або садочок тощо.

Міжрайонними та міською виконавчими дирекціями відділення за І півріччя 2012 року проведено 210 позапланових перевірок щодо обґрунтованості поданих заяв-розрахунків (до здійснення фінансування страхувальників) та упереджено неправомірних витрат на суму 148 тис. грн., що підтверджено відповідними актами.

Складовою контрольних заходів є перевірки суб’єктів господарювання, дитячо-юнацьких спортивних шкіл (далі – ДЮСШ), санаторіїв-профілакторіїв, дитячих закладів оздоровлення, організацій професійних спілок.

Недоліків багато. Так, при перевірці страхувальників, найпоширенішими порушеннями при обчисленні допомог є: неправильне визначення розрахункового періоду; сум заробітної плати; кількості днів; оплата ЛН після встановлення групи інвалідності; нарахування виплат незалежно від страхового стажу; оплата перших 5 днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів Фонду, а не підприємств, установ, організацій.

Встановлено непоодинокі випадки порушень у використанні санаторно-курортних і дитячих путівок у частині їх видачі застрахованим особам, які насправді не потребували цього лікування та не мали відповідних медичних показань. Лише у І півріччі поточного року їх виявлено 55 на загальну суму 155 тис. грн.

Водночас, маємо 307 порушень, які пов’язані у своїй більшості із неправомірною видачею дитячих новорічних подарунків дітям, що досягли віку 14 років.

Зазначу, що в центрі уваги спеціалістів дирекції є і робота комісій із соціального страхування підприємств, установ, організацій: правомірність їх створення, прийняття ними рішень щодо призначення або відмови у наданні матеріального забезпечення, здійснення функцій контролю за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою допомог застрахованим особам, вжиття заходів зі зниження рівня захворюваності, ведення обліку осіб, які часто та довго хворіють.

Загалом, за наслідками проведених перевірок за 9 місяців 2012 року, порядок використання коштів Фонду порушив кожний четвертий страхувальник області, а сума застосованих фінансових (штрафних) санкцій до них склала 1,3 млн. грн.

При перевірці ДЮСШ виявлено порушення в розрахунках оплати праці співробітникам шкіл, віднесення на статтю “утримання спортивних споруд” не пов’язаних витрат, придбання різного роду товарів, які не є спортивним інвентарем і спортивним обладнанням тощо.
За 2011 рік таких порушень було 39 на загальну суму 110 тис. грн. В одній із шкіл області кошти спрямували на придбання спортивного інвентарю, який фактично був відсутній при інвентаризації. Неправомірно використані кошти повернуті Фонду, а школа сплатила значний штраф.

Перевірки 15 дитячих закладів оздоровлення, в яких проводилось часткове фінансування оздоровлення дітей, виявили недотримання порядку використання або залишки невикористаних коштів Фонду на загальну суму 37 тис. грн.

Здійснення вищезгаданих та інших заходів є запорукою надійного контролю за використанням коштів Фонду і недопущення різного роду зловживань.
Про це повинні знати всі, хто причетний до надання матеріального забезпечення та послуг у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Допомогу від Фонду повинен отримувати той, хто дійсно її потребує.

Олександр Стаценко, завідувач контрольно – ревізійним відділом виконавчої
дирекції обласного відділення Фонду

Останні новини Чернігівщини

Одужали ще 13 хворих на коронавірус. Нових не виявлено

Одужали ще 13 хворих на коронавірус. Нових не виявлено 11:53

За даними Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, протягом минулої доби не зафіксовано нових лабораторно підтверджених випадків інфікування COVID-19.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:31

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Білоруси із знижкою 19% залишили спаринг-партнерів ні з чим на трасі М-01

Білоруси із знижкою 19% залишили спаринг-партнерів ні з чим на трасі М-01 11:17

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області уклала договір з «ДСТ№ 2, г. Гомель» на поточний середній ремонт дороги державного значення М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі вартістю 93,90 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Припинено діяльність центру з мінімізації податків

Припинено діяльність центру з мінімізації податків 10:46

Співробітники податкової міліції у взаємодії з прокуратурою Чернігівської області припинили діяльність міжрегіонального центру з мінімізації податків, який був розташований у м. Києві та надавав послуги підприємствам реального сектору економіки в частині формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень викрито 20 порушень Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень викрито 20 порушень Правил рибальства 10:40

За тиждень з 8 по 15 липня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 20 порушень Правил рибальства. Так, складено 12 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та вісім протоколів - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства).