Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 17:17:51

Кошти Фонду під надійним контролем. Офіційно

25.10.2012   10:23Агенцiя

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) забезпечує надання допомог по тимчасовій непрацездатності, вагітності і пологах, на поховання, послуг з оздоровлення застрахованих осіб та членів їхніх сімей.

Кошти, спрямовані на фінансування всіх видів допомог в області, збільшуються щороку у відповідності до зростання рівня оплати праці. За 9 місяців 2012 року за рахунок коштів Фонду, на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг, направлено 102 млн. грн., тоді як за аналогічний період минулого року – 79 млн. грн.

Отже, природною є необхідність проведення контрольних заходів з перевірки правомірного, ефективного і цільового використання коштів Фонду страхувальниками та іншими їх отримувачами, а також відшкодуванню збитків, заподіяних бюджету Фонду.

Одним із пріоритетних напрямків контрольних заходів обласного відділення Фонду (далі – відділення) є перевірки закладів охорони здоров’я для виключення фактів необґрунтованої видачі і продовження листків непрацездатності (далі – ЛН), а на перспективу – їх упередження.

Найпоширенішими порушеннями, які встановлено під час цих перевірок, є незабезпечення належного ведення медичної облікової документації; порушення порядку заповнення ЛН в частині відсутності даних щодо обстеження хворих на алкогольне сп’яніння та недотримання застрахованими особами режиму лікування тощо.

Варто зазначити, що найближчим часом для посилення роботи в цьому напрямі у виконавчій дирекції відділення буде збільшено кількість лікарів, які безпосередньо займаються експертизою тимчасової непрацездатності.

Важливим напрямом заходів є встановлення дієвого контролю за замовленням допомог страхувальниками згідно з заявами-розрахунками, у рамках якого проводиться аналіз їх розмірів, у порівнянні із заробітною платою; упереджується безпідставне віднесення на рахунок Фонду витрат пов’язаних з приховуванням виробничого травматизму; унеможливлюється витрачання коштів Фонду для оплати допомоги по догляду за дитиною в тому випадку, коли дитина фактично була здорова та відвідувала навчальний заклад або садочок тощо.

Міжрайонними та міською виконавчими дирекціями відділення за І півріччя 2012 року проведено 210 позапланових перевірок щодо обґрунтованості поданих заяв-розрахунків (до здійснення фінансування страхувальників) та упереджено неправомірних витрат на суму 148 тис. грн., що підтверджено відповідними актами.

Складовою контрольних заходів є перевірки суб’єктів господарювання, дитячо-юнацьких спортивних шкіл (далі – ДЮСШ), санаторіїв-профілакторіїв, дитячих закладів оздоровлення, організацій професійних спілок.

Недоліків багато. Так, при перевірці страхувальників, найпоширенішими порушеннями при обчисленні допомог є: неправильне визначення розрахункового періоду; сум заробітної плати; кількості днів; оплата ЛН після встановлення групи інвалідності; нарахування виплат незалежно від страхового стажу; оплата перших 5 днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів Фонду, а не підприємств, установ, організацій.

Встановлено непоодинокі випадки порушень у використанні санаторно-курортних і дитячих путівок у частині їх видачі застрахованим особам, які насправді не потребували цього лікування та не мали відповідних медичних показань. Лише у І півріччі поточного року їх виявлено 55 на загальну суму 155 тис. грн.

Водночас, маємо 307 порушень, які пов’язані у своїй більшості із неправомірною видачею дитячих новорічних подарунків дітям, що досягли віку 14 років.

Зазначу, що в центрі уваги спеціалістів дирекції є і робота комісій із соціального страхування підприємств, установ, організацій: правомірність їх створення, прийняття ними рішень щодо призначення або відмови у наданні матеріального забезпечення, здійснення функцій контролю за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою допомог застрахованим особам, вжиття заходів зі зниження рівня захворюваності, ведення обліку осіб, які часто та довго хворіють.

Загалом, за наслідками проведених перевірок за 9 місяців 2012 року, порядок використання коштів Фонду порушив кожний четвертий страхувальник області, а сума застосованих фінансових (штрафних) санкцій до них склала 1,3 млн. грн.

При перевірці ДЮСШ виявлено порушення в розрахунках оплати праці співробітникам шкіл, віднесення на статтю “утримання спортивних споруд” не пов’язаних витрат, придбання різного роду товарів, які не є спортивним інвентарем і спортивним обладнанням тощо.
За 2011 рік таких порушень було 39 на загальну суму 110 тис. грн. В одній із шкіл області кошти спрямували на придбання спортивного інвентарю, який фактично був відсутній при інвентаризації. Неправомірно використані кошти повернуті Фонду, а школа сплатила значний штраф.

Перевірки 15 дитячих закладів оздоровлення, в яких проводилось часткове фінансування оздоровлення дітей, виявили недотримання порядку використання або залишки невикористаних коштів Фонду на загальну суму 37 тис. грн.

Здійснення вищезгаданих та інших заходів є запорукою надійного контролю за використанням коштів Фонду і недопущення різного роду зловживань.
Про це повинні знати всі, хто причетний до надання матеріального забезпечення та послуг у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Допомогу від Фонду повинен отримувати той, хто дійсно її потребує.

Олександр Стаценко, завідувач контрольно – ревізійним відділом виконавчої
дирекції обласного відділення Фонду

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 1 новий випадок COVID-19

Виявлено 1 новий випадок COVID-19 16:39

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 14 червня в області зафіксовано 1 новий випадок COVID-19. Хворий - житель Чернігова, він перебуває на госпіталізації.

Кава з політиком Сергієм Гривко. ВІДЕО 15:34

У пресцентрі «Деснянська правда» за філіжанкою запашної кави, у невимушеній атмосфері говорили про різноманітні аспекти роботи народного депутата 9 скликання від партії «Слуга народу» Сергія Гривко.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:12

З початку епідсезону (з 01.10.2020 року) по Чернігівській області перехворіло 15,9% населення.

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання 13:29

Засідання Погоджувальної ради перед 9-ю сесією міської ради VIII скликання відбулося в Чернігівській міській раді 14 червня.

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада” 13:13

11 червня відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини