Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 квітня, 03:59:22

Чернігівщина прийняла бюджет-2021

26.02.2021   15:25Агенцiя

“За” головний кошторис проголосували 38 депутатів.

- Прийнятий соціальний бюджет складається на 92% із захищених статей, бо наш головний пріоритет - зростання доходів населення області, - заявила голова облдержадміністрації. – Одне з головних досягнень складного бюджетного процесу – всі його учасники навчилися один одного слухати і чути аргументи. На жаль, чимало слушних пропозицій від фракцій та окремих депутатів облради не ввійшли до проєкту бюджету. Але ми маємо виходити з фінансових обмежень, які встановлені законодавством.

Загальний розмір доходів і видатків обласного бюджету, з урахуванням міжбюджетних трансфертів, визначений на 2021 рік у сумі 2,4 млрд гривень. Проєкт бюджету на 2021 рік збалансований, тобто обсяг надходжень бюджету на рік відповідає обсягу видатків.

Доходи загального фонду бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів) прогнозуються в сумі 1,1 млрд грн, що на 5,3% більше у порівнянні з бюджетними призначеннями 2020 року.

Основним бюджетоутворюючим джерелом надходжень загального фонду обласного бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб у сумі 976,1 млн грн, питома вага якого складає 91,2% від прогнозної суми доходів загального фонду 2021 року.

Обсяг міжбюджетних трансфертів, що надійдуть з державного бюджету до загального фонду обласного бюджету у 2021 році складає 558,2 млн грн, що на 9,1% менше від планових призначень 2020 року.

Отже, у 2021 році можливості обласного бюджету будуть особливо обмежені. Рівень державної підтримки цього бюджету порівняно з 2020 роком за гарантованими державою видатковими повноваженнями зменшується (за загальним фондом на 9,1%, за спеціальним – на 18,4%). При цьому тільки річний фонд заробітної плати працівників обласних бюджетних установ зростає на 25,5%.

- Не зважаючи на очевидні складнощі, Чернігівська обласна державна адміністрація бере на себе відповідальність за виконання цього бюджету. Як це і передбачено п. 4 ст. 2 Закону України «Про місцеві адміністрації», - підкреслила Анна Коваленко.

Субвенція

На жаль, обсяг передбаченої на 2021 рік субвенції з держбюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах зменшився порівняно з 2020 роком на  18,4% і складає 652,2 млн гривень. З урахуванням невикористаного залишку зазначеної субвенції минулих років у сумі 109,4 млн грн, у цьому році буде можливість спрямувати на будівництво і ремонт доріг 761,6 млн гривень.

Соціальні стандарти

У проєкті бюджету максимально передбачені видатки на забезпечення встановлених законодавством соціальних стандартів для населення. Підвищення мінімальної заробітної плати та посадових окладів працівників за єдиною тарифною сіткою здійснюється у два етапи (з 1 січня – до 6 000 грн на місяць та з 1 грудня 2021 року – до 6 500 грн).

Економіка

Головними пріоритетами в сфері економіки є стимулювання економічного розвитку, підтримка підприємництва та місцевих товаровиробників, агропромислового комплексу та індивідуального житлового будівництва  в сільській місцевості, заходи з промоції області, залучення інвестицій та підтримки інновацій. Значна частина видатків на стимулювання економічного розвитку — це співфінансування проектів-переможців конкурсу проєктів регіонального розвитку за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС. По цьому напряму перемогли 3 проєкти.
Загалом на стимулювання економічного розвитку планується спрямувати 6,6 млн грн  із загального фонду та 3,5 млн грн -  із спеціального фонду.

Освіта

Пріоритетним завданням галузі в 2021 році, в умовах реформування системи освіти, є збереження майна установ в належному стані, забезпечення кращих можливостей для дітей шляхом доступності та підвищення конкурентоспроможності освіти.
Значний обсяг видатків галузі освіти не забезпечено фінансуванням.
Тому з метою зменшення дефіциту обласного бюджету, управлінням освіти та науки облдержадміністрації буде розроблено перспективний план оптимізації мережі закладів освіти обласного підпорядкування. До розроблення буде залучено представників депутатського корпусу обласної ради.
В цілому, на галузь заплановано спрямувати 712,9 млн грн. Питома вага захищених статей видатків складає майже 91%, в тому числі з оплати праці та енергоносіїв – 81%.

Охорона здоров’я

Пріоритетами розвитку галузі будуть: забезпечення рівного і справедливого доступу населення до медичних послуг належної якості, наближення медичних послуг до споживачів, запобігання та зниження рівня захворюваності, вирішення проблем з надання населенню своєчасних та ефективних медичних послуг з діагностики та лікування коронавірусної інфекції COVID-19, збереження здоров'я медичних працівників, задіяних в надані медичної допомоги хворим на COVID-19.
Всього на галузь із загального фонду обласного бюджету передбачається спрямувати 142,2 млн грн (питома вага захищених статей видатків – майже 95%, з оплати праці та енергоносіїв – 76,4%).

Культура

На галузь із загального фонду бюджету передбачено спрямувати 176,8 млн грн, що на 15,6 млн грн або на 9,7% більше видатків 2020 року. Питома вага захищених статей видатків складає 93,7%, в тому числі з оплати праці та енергоносіїв – 91,5%.
 
Фізична культура і спорт

Головними пріоритетами галузі є: всебічне фізичне виховання та становлення здорової нації, створення умов для залучення широких верств населення до масового спорту, сприяння розвитку олімпійського, паралімпійського та дефлімпійського спорту, розвитку дитячо-юнацьких спортивних закладів.
На фізичну культуру і спорт всього планується спрямувати 67,6 млн гривень.
 
Транспорт та транспортна інфраструктура, дорожнє господарство

На фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, а також вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам передбачені видатки в сумі 769 млн грн.

- Пропоную не збавляти оберти, і продовжити нинішній активний діалог між облрадою та облдержадміністрацією. Я вже дала доручення всім службам ОДА активніше залучати депутатів облради до роботи над проєктами розвитку Чернігівщини. При цьому ми не ділимо фракції на провладні та опозиційні. Адже практично всі питання, якими займається обласна адміністрація, мають соціально-економічний, а не політичний характер, - зазначила голова Чернігівської обласної державної адміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 89 нових випадків COVID-19

Виявлено 89 нових випадків COVID-19 21:34

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 13 квітня в області зафіксовано 89 нових випадків COVID-19.

У Чернігові почали вакцинацію китайською вакциною

У Чернігові почали вакцинацію китайською вакциною 16:58

13 квітня у Чернігові почали робити щеплення вакциною китайського виробництва CoronaVac. Як відомо, до міста привезли 3400 доз цього препарату для ефективної боротьби із коронавірусною інфекцією.

Конкурси на посади державної служби відновлено

Конкурси на посади державної служби відновлено 16:50

Ці та інші питання державної служби розглядалися 13 квітня 2021 року під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Законодавство у сфері державної служби: існуючі процедури та новели» в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів.

Депутатський контроль за діяльністю влади - дієва демократична норма

Депутатський контроль за діяльністю влади - дієва демократична норма 16:16

Фракція «Наш край» у Чернігівській обласній раді направила звернення до голови обласної ради з пропозицією зміцнення контрольних функцій в облраді через посилення діяльності депутатських фракцій, що не брали участь у формуванні керівного складу облради, в сферах свободи слова, протидії корупції і бюджетної політики.

В області триває комплекс весняно-польових робіт

В області триває комплекс весняно-польових робіт 12:10

Цьогорічний посів ярих сільськогосподарських культур (прогноз майже 1 млн 33 тис. га) розпочато на три тижні пізніше 2020 року.