Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 12:54:25

Федір Уляненко про податки, бізнес та сервіс

19.10.2012   12:48

Найбільша проблема – податкові борги та несплата податків, найбільше досягнення – відсутність кримінальних справ щодо працівників та перехід від фіскального органу до сервісної служби

Федір Уляненко

Федір Уляненко

Про діяльність податкової служби розповів на прес-конференції голова ДПІ в місті Чернігові ДПС Федір Уляненко.

Результати роботи податкової у місті Чернігові за 9 місяців можна охарактеризувати у вигляді надходжень коштів до бюджетів всіх рівнів. Так за цей час до Державного бюджету мобілізовано 381,4 млн.грн., у т.ч. до загального фонду – 372,7 млн.грн.
Місцевий бюджет виконаний на 108,4%, міська казна поповнилася на 409,1 млн.грн. Найбільше джерело надходжень – це податок на доходи фізичних осіб, що складає 71,6% цієї суми.

Серед проблем, які найбільше впливають на роботу податкової Федір Уляненко назвав несвоєчасну сплату податків, виникнення боргів підприємців та підприємств, які або не мають грошей або взагалі, збанкротували. Таких несплачених податків на сьогодні майже 100 мільйонів гривень. З одного боку це створює певний резерв (податківці мають надію, що їх сплатять) з іншого – це каталізатор проблем. П’яту частину цих коштів заборгували фізичні особи підприємці, а серед найбільших боржників – “Хімволокно”.

Крім того, зберігається тенденція приховування або мінімізації прибутків у підприємств роздрібної торгівлі. “Існує значна кількість торгових підприємств, які показують збитки, а при цьому відбувається розширення площі та доходів господарів. У першому півріччі 49 підприємств торгівлі звітували про збиткову діяльність”, – зазначив керівник ДПІ у м.Чернігові ДПС. На його думку, основна причина такої поведінки фірм – протиріччя або “невідповідності” у законодавстві, маніпулювання податковим кодексом.

З початку року було зменшено кількість перевірок приватного бізнесу. При цьому результати навпаки збільшуються. Основна увага перевіряючих зосереджена на схемних кредитах, “тіньових” доходів та роботі юридичних осіб. За 9 місяців цього року податкова не проводила перевірок ринків та людей, які на них працюють.

Головне завдання, яке ставить перед собою податкова служба, – це перехід від фіскального органу до сервісної служби. Така робота включає і створення умов для зменшення контактів між працівниками служби і підприємцями, переведення звітування та сплати податків в режим он-лайн. Ці кроки не лише дозволяють скоротити час для подання звітності, а і підвищити якість обслуговування, зменшити ймовірність проявів корупції та порушень.

Федір Уляненко наголосив: “Міські податківці створюють усі умови для взаємовигідної співпраці з платниками податків. одаткова служба реформується з фіскального органу у сервісну. Поняття “сервіс” це передусім якість, зручність, швидкість, доступність, комфортність для платників і, звичайно, відкритість перед ними. І від цього будуть залежати надходження до бюджетів, а бізнес отримає можливість безперешкодно розвиватися”.

Створено новий антикорупційний проект – “Пульс податкової”. Це гаряча телефонна лінія, за номером якої можуть телефонувати небайдужі громадяни і повідомляти про неправомірні дії з боку працівників податкової служби. Працює лінія цілодобово: з 8:30 до 19:30 – оператори, а у неробочий час – інтерактивний автовідповідач. Кожен, хто телефонує, гарантовано отримує зворотній зв’язок з інформацією про заходи, вжиті за наслідками поданого сигналу.

Нагадаємо, що електронний податковий сервіс “Дізнайся більше про свого бізнес-партнера” розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДПС України (www.sts.gov.uа).

Для зручності при ДПІ у м. Чернігові ДПС діє Центр видачі безкоштовних сертифікаційних електронних ключів. Працюють співробітники сектору кожен день з 9-00 до 19-30, у п’ятницю до 18-15, за адресою: вул. Кирпоноса, 28, кім. №14, телефон за довідками 774-927.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів 09:38

Некомерційна організація ЛОК - Львівський Оборонний Кластер за фінансової підтримки компанії "N-iX" та за сприянням Юрія Хоменка передали військовослужбовцям Північного об’єднання Нацгвардії України 50 бронежилетів з пластинами 6 класу захисту.

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги 09:25

Олег, ще до початку повномасштабного вторгнення росії, отримав досвід ведення бойових дій на Донбасі. Тому він не вагаючись пішов воювати за рідну Чернігівщину.

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників 08:48

У нинішній нелегкий час кожен з нас може бути корисним суспільству. Є медична освіта? Тоді вас чекають у медзакладах області!

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові 08:43

Більше місяця в облозі і під постійними обстрілами. Серед наслідків для Чернігова — кілька тисяч пошкоджених багатоповерхівок і приватних будинків

30 червня - цей день в Україні і світі

30 червня - цей день в Україні і світі 08:41

30 червня у світі відзначають Міжнародний день парламентаризму, Міжнародний день астероїда, Міжнародний фестиваль джазу у Монреалі, Міжнародний день боротьби зі сколіозом і День соцмереж.