Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 січня, 22:20:55

У 2020 році підприємці Чернігівщини отримали кредити за програмою "5-7-9%" на загальну суму 747,7 млн грн

13.01.2021   17:15Агенцiя

Станом на 6 січня 2021 року, за програмою, запровадженою за ініціативи Президента, підприємці отримали 7678 кредитів на загальну суму 17 789 млн гривень. Підприємці Чернігівської області уклали 275 договорів на суму 747,7 млн гривень.

За інформацією Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, 55% кредитів видано в галузі сільського господарства, 18% - торгівлі та виробництва, 15% - промислового перероблення.

Також у міністерстві повідомили, що 176 заявок на 800 млн грн було отримано вже за перший тиждень нового року.

Згідно з останніми змінами програми від 28 грудня 2020 року:
-  підвищено максимальний рівень річного доходу МСП до еквівалента 20 млн євро;
-  лібералізовано умови кредитів: строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років; відстрочення платежу щодо повернення кредиту може становити до 12-ти місяців; зменшується перший внесок у реалізації інвестиційного проєкту (10% - для наявного бізнесу та 15% - для стартапів);
- пом’якшено умови для рефінансування кредитів у частині забезпечення збереження фонду оплати праці – зменшення до 50%, чисельності персоналу – до 50% (станом на 1 березня 2020 року);
- для кредитів на фінансування оборотного капіталу встановлено компенсацію процентів до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів, а після їх скасування продовжується їх компенсація на рівні 3% річних, та для кредитів рефінансування встановлюється компенсація процентів до 3% річних після 31.03.2021;
- врегульовано питання можливості поєднання державної підтримки за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» з державною підтримкою, яка може надаватися місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва коштом місцевих ресурсів.

Останні новини Чернігівщини

Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40

Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.

За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35

У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».

На 36% більше звернень і на 73% більше працевлаштованих: як змінюється підтримка ветеранів у службі зайнятості

На 36% більше звернень і на 73% більше працевлаштованих: як змінюється підтримка ветеранів у службі зайнятості 14:34

Повернення ветеранів та ветеранок до цивільного життя – важливий напрям роботи Державної служби зайнятості.

Турбота про психічне здоров’я: з чого почати 12:17

Віднедавна в Україні формується добра традиція ставити собі цілі та робити плани на рік. От тільки в умовах війни для багатьох українців навіть слово «плани» може звучати як ще один виклик.

Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди,  це про можливості для всіх

Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди, це про можливості для всіх 12:15

У минулому році на Чернігівщині кількість отримувачів послуг Державної служби зайнятості серед людей з інвалідністю зросла на 5,5% порівняно з 2024 роком.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини