За січень – вересень платниками сплачено майже 11,8 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску
До бюджетів усіх рівнів від платників Чернігівської області протягом 9 місяців поточного року надійшло понад 8 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.
Начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк зазначила, що цей показник на 248,8 млн грн більше ніж у відповідному періоді минулого року. Між державним та місцевими бюджетами кошти розподілилися наступним чином: до державного бюджету надійшло майже 3,6 млрд грн, до місцевих бюджетів усіх рівнів - 4,4 млрд грн.
Значну частку надходжень до державного бюджету забезпечено від сплати податку на додану вартість – 1,3 млрд грн (38,8 відс.), податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 1,2 млрд грн (35,2 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – близько 485 млн грн (13,5 відс.) та податку на прибуток – 363 млн грн (10 відс.).
До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків сплачено 4,4 млрд гривень. Факт минулого року перевищено майже на 7 відс. (286 млн грн.), в основному за рахунок збільшення сплати по бюджетоформуючих податках: податку на доходи фізичних осіб – на 8 відс. (+211 млн грн) та єдиному податку з підприємницької діяльності – на 8,2 відс. (+43 млн грн).
Людмила Слотюк підкреслила, що добровільна сплата до бюджетів усіх рівнів складає 99 відс. від загальної суми податків. За рахунок проведення контрольно-перевірочної роботи надійшло 14,8 млн грн, від стягнення податкового боргу – 51,4 млн гривень.
Крім того, страхувальниками для перерахування до Пенсійного та інших фондів сплачено майже 3,8 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування. Минулорічний рівень перевищено на 70 відс. або на 245,6 млн гривень.
Останні новини Чернігівщини
Тепло сердець та черговий транш гуманітарної допомоги: на Чернігівщину завітали французькі волонтери 13:22
Днями до Чернігова прибула сорок друга двадцятитонна фура з гуманітарною допомогою, зібраною волонтерами із дружньої Франції.
Понад 3 мільйони гривень — на підтримку сімей з новонародженими у Чернігові 12:51
Одноразова матеріальна допомога при народженні дитини буде надана ще 105 чернігівкам, які зареєстровані у територіальній громаді міста. Загальна сума виплат — 3 135 000 гривень.
Ніжинські поліцейські затримали підозрювану у вбивстві співмешканця 12:20
Поліцейські встановили, що між співмешканцями виник конфлікт під час спільного вживання алкогольних напоїв. У ході сварки 36-річна жінка ножем завдала потерпілому удар у груди, від якого чоловік помер на місті події.
У Чернігові створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб 11:49
10 листопада 2025 року виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб та затвердження Положення про неї.
Підбито проміжні підсумки реалізації Стратегії з безбар'єрності: Чернігівщина – у трійці лідерів 11:08
Наприкінці минулого тижня Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко провела у Бородянці виїзне засідання Ради безбар’єрності.