Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 липня, 12:42:45

Протягом 10 місяців поточного року надходження від діяльності Чернігівської митниці зросли на 777 мільйонів гривень

08.11.2011   15:29

Протягом 10 місяців 2011 року Чернігівською митницею перераховано до Держбюджету України 1 мільярд 498 мільйонів гривень. Це у 2,1 рази або на 777,6 мільйонів більше, ніж за відповідний період 2010 року.

Позитивна динаміка збільшення перерахованих коштів до Державного бюджету України за 10 місяців 2011 року порівняно з 10 місяцями 2010 року обумовлена збільшенням вдвічі вартісних обсягів оподаткованого імпорту, а також посиленням роботи з визначення митної вартості, класифікації і країни походження товарів та контрольно-перевірочної роботи.

Найбільше зростання митних платежів відбулось за рахунок збільшення обсягів митного оформлення нафтопродуктів (бензин, дизельне пальне, масла). Порівняно з відповідним періодом 2010 року з нафтопродуктів сплачено більше на 420 мільйонів гривень або у 92,3 рази. Також значно збільшились суми платежів, сплачених при митному оформленні азотно-фосфорно-калійних мінеральних добрив, вантажних автомобілів, пневматичних гумових шин, корму для тварин, пива солодового, тютюнової сировини, виробів з шоколаду.

Загальний зовнішньоторговельний баланс експортно-імпортних операцій Чернігівської області з початку року складає 9 354,68 мільйонів гривень, з них експорт складає 2 691,45 мільйонів та імпорт – 6 663,23 мільйонів.

Протягом 10 місяців 2011 року, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, обсяги загального імпорту збільшилися на 96%, тобто на 3 260,97 мільйонів гривень. Найбільшу питому вагу у загальному товарообігу імпорту у зоні діяльності Чернігівської митниці становлять нафтопродукти (питома вага становить 22% загального обсягу імпорту), добрива (12%), тютюн та промислові замінники тютюну (10%), папір і картон (вироби з них) (7% ).

Поряд зі збільшенням загальних обсягів імпортних операцій, у поточному році спостерігається і тенденція збільшення обсягів загального експорту на 26%, тобто на 553,59 мільйонів гривень. Основу експорту товарів складають: шпалери (питома вага в загальному обсягу експорту становить 28%), тютюнові вироби (10%), зернові культури (6%), взуття та частини до нього (6% ), молочні продукти (6% загального обсягу).

Долучаються підприємства Чернігівщини до електронного декларування. З початку запровадження процедури електронного декларування митницею оформлено 350 електронних попередніх повідомлень, 365 електронних попередніх декларацій та 183 електронні вантажні митні декларації. На даний час триває активна робота по залученню більш широкого кола підприємств до процедури електронного декларування.

У напрямку боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил з початку року митницею порушено 13 кримінальних справ на загальну суму понад 10 мільйонів гривень (2010 рік – 14). Предметами контрабанди в кримінальних справах є наркотичні засоби, промислові товари на суму 4 288 551 гривень, продовольчі товари на суму 1 278 137 гривень, ікона “Богоматір – Казанська” 1880 (1890) року виготовлення, що має історичну та культурну цінність, холодна зброя, лікарські засоби на суму 4 643 938 гривень.

За фактами порушень митного законодавства складено 830 протоколів про порушення митних правил, затримано предметів правопорушення на суму 30,9 мільйонів гривень.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради 08:50

Першого липня відбулось завершення 75 сесії Ніжинської міської ради під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів 08:39

У Чернігівському ТІЦ 30 червня відбувся перший випуск "Школи гідів", започаткованої управлінням культури та туризму міської ради в грудні 2019 року з метою підготовки і надання якісних послуг екскурсантам та туристам нашого міста.

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю 08:27

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відкрив чергове пленарне засідання хвилиною мовчання. Спікер зазначив, що війна на сході України не припиняється ні на день. І, на жаль, захищаючи рідну землю, гинуть наші герої, воїни-земляки. В їх числі: Ігор Кістерний уродженець міста Семенівка та Володимир Черненко, родом із села Мамекине Новгород-Сіверського району.

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову 08:20

30 червня завершився період заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівської області.

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі 08:09

Темою робочої зустрічі, яка відбулась днями у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області, стали питання надходження до бюджетів єдиного внеску.