Карантинний ринок праці
Обласна служба зайнятості продовжує працювати в режимі карантинних обмежень, але активно надає послуги населенню та роботодавцям.

В області налічується 18 тис. зареєстрованих безробітних, що в півтора рази більше, ніж рік тому. За час карантину лави безробітних поповнили 10,4 тис. осіб, що в 2 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.
В середньому щоденно у службі зайнятості реєструється 170 безробітних проти 88-и у 2019 році. Серед них переважають звільнені від роботодавців, зареєстрованих поза межами області, - таких 24%. Це, так звані, внутрішні трудові мігранти, більшість з яких працює у місті Києві.
Дещо менше – 16% - звільнені від фізичних осіб – підприємців, які провадять діяльність переважно у сфері торгівлі, харчування, надання послуг та транспортних перевезень. 15% у загальній чисельності безробітних мають перерву в роботі більше 6 місяців та ймовірно є людьми, які повернулися із закордонних заробітків.
Серед безробітних понад 14% сезонних працівників та 6% звільнених за скороченням чисельності переважно з медичних закладів. У період карантину стали на облік у службі зайнятості 300 приватних підприємців, половина з яких припинила свою діяльність у 2020 році.
Карантин вплинув на активність бізнесу, про що свідчить зменшення кількості пропозицій роботи. Так, за цей час до обласної служби зайнятості роботодавцями подано 2,3 тис. вакансій, що в 4 рази менше, ніж за аналогічний період минулого року. Загалом за час карантину були наявні 3,3 тис. вакансій – втричі менше у порівнянні з минулорічним показником. Удвічі зменшилася кількість роботодавців, які співпрацювали зі службою зайнятості у питаннях підбору кадрів. Навантаження на одне вільне робоче місце в області складає 30 осіб проти 6-ти рік тому.
Найбільш затребуваними у роботодавців сьогодні є трактористи-машиністи, водії, підсобні робітники, продавці продовольчих товарів, кухарі та швачки.
За час роботи в умовах карантину службі зайнятості вдалося працевлаштувати 2,1 тис. безробітних. З об’єктивних причин це на 40% менше у порівнянні з минулим роком.
Працевлаштування відбувається здебільшого на вакансії сільськогосподарських підприємств та лісових господарств (в основному – підсобні робітники, трактористи, водії), а також до ФОПів (продавцями, кухарями).
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.