Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 17:52:34

Чернігівський архів потребує розширення

19.09.2012   15:28

Міська Програма розвитку архівної справи на 2013-2015 роки має на меті вирішення пріоритетних завдань щодо забезпечення гарантованої збереженості у м. Чернігові документів Національного архівного фонду, їхнього примноження та використання, забезпечення подальшого розвитку архівної справи, задоволення соціальних потреб громадян.

Про основні напрямки реалізації Програми доповів на засіданні виконкому міської ради начальник архівного відділу міської ради Геннадій Крисько.

Для зберігання документів архівному відділу надано три приміщення загальною площею 417 кв. м., у яких обладнано 12 сховищ та 3 кімнати для роботи з документами. Приміщення знаходяться за адресами: вул. Магістратська, 7, архівосховище з документами Національного архівного фонду площею 65 кв. м та робоча кімната площею 18 кв. м; вул. Мстиславська, 8 площею 225,5 кв. м – робоча кімната та 6 сховищ; вул. Коцюбинського, 74 площею 108,5 кв. м – робоча кімната та 5 сховищ.

На зберіганні у відділі знаходиться 58 390 одиниць зберігання. У 2002 році у міському державному архіві зберігалося близько 20 тис. справ. За 10 років загальна кількість справ, що зберігається архівним відділом зросла на 38 тис. Значно збільшується обсяг документів з особового складу, що надходять до відділу від ліквідованих юридичних осіб міста, які не мають правонаступників. За 10 років обсяг документів з особового складу, що зберігається у відділі, зріс у 10 разів.

Начальник архівного відділу у своїй доповіді повідомив про завантаженість архівосховищ, можливості яких на сьогодні вичерпані. Для повноцінного функціонування архівний відділ, на його думку, потребує збільшення штатних одиниць та виділення додаткових приміщень під архівосховища. Серед першочергових технічних питань у роботі архівного відділу він назвав обладнання архівного відділу сучасною комп’ютерною і копіювальною технікою, а також, забезпечення постійного обслуговування охоронно-пожежної сигналізації відділу спеціалізованими організаціями.

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством. Орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, складає 500 тис. грн.

Виконком міської ради погодив проект міської Програми розвитку архівної справи на 2013-2015 роки та доручив архівному відділу внести проект Програми на розгляд міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.