Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 11:04:40

Чернігівський архів потребує розширення

19.09.2012   15:28

Міська Програма розвитку архівної справи на 2013-2015 роки має на меті вирішення пріоритетних завдань щодо забезпечення гарантованої збереженості у м. Чернігові документів Національного архівного фонду, їхнього примноження та використання, забезпечення подальшого розвитку архівної справи, задоволення соціальних потреб громадян.

Про основні напрямки реалізації Програми доповів на засіданні виконкому міської ради начальник архівного відділу міської ради Геннадій Крисько.

Для зберігання документів архівному відділу надано три приміщення загальною площею 417 кв. м., у яких обладнано 12 сховищ та 3 кімнати для роботи з документами. Приміщення знаходяться за адресами: вул. Магістратська, 7, архівосховище з документами Національного архівного фонду площею 65 кв. м та робоча кімната площею 18 кв. м; вул. Мстиславська, 8 площею 225,5 кв. м – робоча кімната та 6 сховищ; вул. Коцюбинського, 74 площею 108,5 кв. м – робоча кімната та 5 сховищ.

На зберіганні у відділі знаходиться 58 390 одиниць зберігання. У 2002 році у міському державному архіві зберігалося близько 20 тис. справ. За 10 років загальна кількість справ, що зберігається архівним відділом зросла на 38 тис. Значно збільшується обсяг документів з особового складу, що надходять до відділу від ліквідованих юридичних осіб міста, які не мають правонаступників. За 10 років обсяг документів з особового складу, що зберігається у відділі, зріс у 10 разів.

Начальник архівного відділу у своїй доповіді повідомив про завантаженість архівосховищ, можливості яких на сьогодні вичерпані. Для повноцінного функціонування архівний відділ, на його думку, потребує збільшення штатних одиниць та виділення додаткових приміщень під архівосховища. Серед першочергових технічних питань у роботі архівного відділу він назвав обладнання архівного відділу сучасною комп’ютерною і копіювальною технікою, а також, забезпечення постійного обслуговування охоронно-пожежної сигналізації відділу спеціалізованими організаціями.

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством. Орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, складає 500 тис. грн.

Виконком міської ради погодив проект міської Програми розвитку архівної справи на 2013-2015 роки та доручив архівному відділу внести проект Програми на розгляд міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення 10:41

В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди прийдешнього Міжнародного жіночого дня.

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.

В Чернігівській ОДА обговорили питання протидії нелегальній торгівлі нафтопродуктами

В Чернігівській ОДА обговорили питання протидії нелегальній торгівлі нафтопродуктами 09:48

Результати діяльності робочої групи з ліквідації нелегального обігу та торгівлі нафтопродуктами в області за минулий рік, оновлення її складу та плани на поточний рік обговорили на робочій нараді 5 березня.

Держпродспоживслужба посилює контроль за дотриманням карантинних обмежень

Держпродспоживслужба посилює контроль за дотриманням карантинних обмежень 09:33

Напередодні святкових вихідних фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області разом із представниками Нацполіції продовжують проводити моніторингові перевірки за дотриманням протиепідемічних заходів насамперед на об'єктах продовольчої і непродовольчої торгівлі, агропродовольчих ринках та в закладах громадського харчування.