Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 14:15:09

Чернігівський архів потребує розширення

19.09.2012   15:28

Міська Програма розвитку архівної справи на 2013-2015 роки має на меті вирішення пріоритетних завдань щодо забезпечення гарантованої збереженості у м. Чернігові документів Національного архівного фонду, їхнього примноження та використання, забезпечення подальшого розвитку архівної справи, задоволення соціальних потреб громадян.

Про основні напрямки реалізації Програми доповів на засіданні виконкому міської ради начальник архівного відділу міської ради Геннадій Крисько.

Для зберігання документів архівному відділу надано три приміщення загальною площею 417 кв. м., у яких обладнано 12 сховищ та 3 кімнати для роботи з документами. Приміщення знаходяться за адресами: вул. Магістратська, 7, архівосховище з документами Національного архівного фонду площею 65 кв. м та робоча кімната площею 18 кв. м; вул. Мстиславська, 8 площею 225,5 кв. м – робоча кімната та 6 сховищ; вул. Коцюбинського, 74 площею 108,5 кв. м – робоча кімната та 5 сховищ.

На зберіганні у відділі знаходиться 58 390 одиниць зберігання. У 2002 році у міському державному архіві зберігалося близько 20 тис. справ. За 10 років загальна кількість справ, що зберігається архівним відділом зросла на 38 тис. Значно збільшується обсяг документів з особового складу, що надходять до відділу від ліквідованих юридичних осіб міста, які не мають правонаступників. За 10 років обсяг документів з особового складу, що зберігається у відділі, зріс у 10 разів.

Начальник архівного відділу у своїй доповіді повідомив про завантаженість архівосховищ, можливості яких на сьогодні вичерпані. Для повноцінного функціонування архівний відділ, на його думку, потребує збільшення штатних одиниць та виділення додаткових приміщень під архівосховища. Серед першочергових технічних питань у роботі архівного відділу він назвав обладнання архівного відділу сучасною комп’ютерною і копіювальною технікою, а також, забезпечення постійного обслуговування охоронно-пожежної сигналізації відділу спеціалізованими організаціями.

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством. Орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, складає 500 тис. грн.

Виконком міської ради погодив проект міської Програми розвитку архівної справи на 2013-2015 роки та доручив архівному відділу внести проект Програми на розгляд міської ради.

Останні новини Чернігівщини

В обласній раді засіданням бюджетної депутатської комісії розпочалася підготовка до пленарного засідання п’ятої сесії

В обласній раді засіданням бюджетної депутатської комісії розпочалася підготовка до пленарного засідання п’ятої сесії 10:29

27 липня за участі першого заступника голови обласної ради Ніни Лемеш відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету та фінансів, яке провів її очільник Ярослав Куц.

На Чернігівщині понад 4 тисячі боржників не можуть переоформити майно

На Чернігівщині понад 4 тисячі боржників не можуть переоформити майно 10:21

Купити або продати майно, яке потребує державної реєстрації – справа не з легких. Адже для цього, окрім визначеного переліку документів, сторонам правочину забороняється мати борги, зокрема по сплаті аліментів.

На Красній площі може з'явитися знак, який забороняє парковку з 22:00 до 06:00 ранку

На Красній площі може з'явитися знак, який забороняє парковку з 22:00 до 06:00 ранку 10:14

На звернення міського голови Владислава Атрошенка до представників поліції з приводу дрифтерів на Красній площі, яке він озвучив на минулій нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради, відреагувала поліція.

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку. РОЗ'ЯСНЕННЯ

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку. РОЗ'ЯСНЕННЯ 10:09

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності , згідно визначення наданого у пп. 14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

120 тис. грн збитків під час реконструкції вуличного освітлення в Іванівці

120 тис. грн збитків під час реконструкції вуличного освітлення в Іванівці 10:07

Обвинувальний акт стосовно посадовця скеровано до суду