Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 лютого, 17:57:36

“Гаряча лінія” у податковій

19.09.2012   13:43Агенцiя

Державна податкова служба у Чернігівській області нещодавно провела „гарячу” телефонну лінію по Порядку заповнення розрахункових документів по сплаті податків та зборів до бюджету за участю начальника відділу обліку та звітності ДПС в області Буглак Ірини Михайлівни.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.

Чи потрібно в полі “Призначення платежу” зазначати код платника у разі сплати ним самостійно задекларованого грошового зобов’язання?

Ні, не потрібно. Відповідно до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати платежів до бюджету, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 07.07.12 № 817, який набув чинності з 23.08.12, в полі №3 строки “призначення платежу” проставляється податковий номер платника (код ЄДРПОУ), якщо сплату за нього здійснює інша особа. У разі самостійної сплати платником або задекларованого, або донарахованого грошового зобов’язання, або податкового боргу, тощо, код ЄДРПОУ в зазначеному полі не проставляється.

Чи має право банківська установа не прийняти платіжний документ до виконання у разі відсутності в полі “Призначення платежу” коду виду сплати?

У разі заповнення поля “Призначення платежу” з порушеннями вимог, визначених Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати платежів до бюджету, банківська установа не має права не прийняти документ до виконання. При цьому вважається, що платник сплачує грошове зобов’язання (код виду сплати 101).

У платника податків рахується податковий борг по ПДВ. Крім того платник одержав податкове повідомлення-рішення, відповідно до якого необхідно сплатити до бюджету грошове зобов’язання по ПДВ, визначене за результатами документальної перевірки. Який код виду сплати в полі “Призначення платежу” необхідно зазначати при перерахуванні платником коштів і на погашення боргу, і на сплату грошового зобов’язання за результатами контрольної роботи?

Пунктом 4 Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати платежів до бюджету передбачено, що сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ. Тому в даній ситуації платнику необхідно оформити два платіжних доручення, в одному з яких зазначити код виду сплати 140 (погашення боргу), в іншому – один із кодів від 131 до 137 в залежності від того, який підрозділ податкової служби здійснював документальну перевірку.

Яким чином заповнювати платіжне доручення у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету?

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 07.07.2012 року № 817 у разі сплати грошового зобов’язання, визначеного органом ДПС за результатами проведеної перевірки підрозділом оподаткування юридичних осіб поле “Призначення платежу” розрахункового документу необхідно заповнити таким чином:
поле № 1 – ознака платежу до бюджету (14010100);
поле № 2 – код виду сплати;
код 121 – у разі сплати сум адміністративного штрафу за результатами перевірок підрозділів оподаткування юридичних осіб;
код 130 – у разі сплати сум за результатами камеральної перевірки;
код 132 – у разі сплати сум за результатами документальної перевірки підрозділів оподаткування юридичних осіб.
Усі інші поля заповнюються відповідно до затвердженого наказом №817 від 07.07.2012 року Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету”.

Відділ взаємодії зі ЗМІ та
громадськістю ДПС в області

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині від коронавірусу вже вакциновано 120 медиків

На Чернігівщині від коронавірусу вже вакциновано 120 медиків 16:54

В області за третій день вакцинальної компанії проти COVID-19, щеплення отримали ще 60 медичних працівників.

Чернігівщина прийняла бюджет-2021

Чернігівщина прийняла бюджет-2021 15:25

“За” головний кошторис проголосували 38 депутатів.

Проведено літературно-музичний вечір

Проведено літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…" 15:04

Працівники Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготували і провели літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…".

Підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг та визначені пріоритетні напрямки діяльності

Підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг та визначені пріоритетні напрямки діяльності 14:47

Обласним центром соціальних служб 25 лютого на щорічній нараді з директорами центрів соціальних служб, центрів надання соціальних послуг підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг у 2020 році та визначені пріоритетні напрямки діяльності на 2021 рік.

Відбувся онлайн-практикум

Відбувся онлайн-практикум "Система ProZorro: здійснення публічних закупівель в органах місцевого самоврядування" 14:29

26 лютого в Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Система ProZorro: здійснення публічних закупівель в органах місцевого самоврядування».