Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 червня, 11:36:06

Пенсія та соціальна допомога на другому місці серед джерел доходів жителів Чернігівщини

19.09.2012   09:54

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, у 2011р. сукупні ресурси (доходи) середньостатистичної сім’ї в області становили 3301 грн. на місяць.

Це  на 8% більше, ніж у 2010р. На одного жителя припадало в середньому 1702 грн. в перерахунку на умовну особу*.

Найвищі доходи в Україні, як і раніше, мало населення м.Києва. Середньодушові сукупні ресурси киян у 1,7 раза перевищили  аналогічний показник середньостатистичного українця.

Основним джерелом доходів у бюджет сім’ї області залишається оплата праці, яка становила більше третини надходжень (37,4%). Пенсії, стипендії та соціальні допомоги були наступною за величиною складовою частиною сімейного бюджету (27,7%). Найважливіше місце серед них належало пенсії –23,9%.

Доходи від особистого підсобного господарства протягом року зросли та становили 16,8% надходжень, доходи від підприємницької діяльності та самозайнятості – 1,9%.

Восьму частину доходів займали  допомоги від родичів та інших осіб грошима та продуктами харчування, аліменти, використані заощадження, позики, повернені домогосподарству борги тощо.
_________
* З урахуванням шкали еквівалентності. Починаючи з 2011р. при розрахунках середньодушових показників, а також показників диференціації населення та домогосподарств за рівнем матеріального добробуту відповідно до сучасної міжнародної практики впроваджено використання шкали еквівалентності. Зазначена шкала є системою коефіцієнтів, яка відображає зменшення мінімально необхідних потреб на одного члена домогосподарства при збільшенні розміру домогосподарства та зміні його складу. В Україні застосовується шкала, за якою першому члену домогосподарства присвоюється коефіцієнт 1, а всім іншим – 0,7.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 11:02

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

 Чернігівщина продовжує розширювати міжнародну співпрацю: акцент – на відновленні та довгостроковому розвитку регіону

Чернігівщина продовжує розширювати міжнародну співпрацю: акцент – на відновленні та довгостроковому розвитку регіону 10:59

Чернігівська область продовжує активно розвивати міжнародне співробітництво, залучаючи партнерів до відновлення, розвитку громад, реалізації інвестиційних та гуманітарних проєктів.

На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу

На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу 09:08

У Чернігівському вищому професійному училищі відкрили сучасний навчальний хаб автосервісу Bosch Junior Academy. Проєкт реалізувало Бельгійське агентство з міжнародного співробітництва Enabel. Його вартість – майже 3,3 мільйона гривень.

 Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України»

Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України» 09:04

У закладах загальної середньої та професійної освіти Чернігівської області завершився перший повний дворічний цикл навчання випускників за оновленою програмою навчального предмета «Захист України».

10 червня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1566 Російська агресія - Day 1566 Russian aggression