Урядова програма "Доступні кредити 5-7-9%": як цим скористатися
Цього року Уряд запровадив Державну програму «Доступні кредити 5-7-9%». Для мікро- та малого бізнесу передбачено рекордно низький відсоток — 5, 7 або 9% від кредитної ставки у разі кредитування на суму до 1,5 мільйона гривень строком до 5 років.

На 2020 рік на Програму вже виділено 2 мільярда гривень. В Уряді прогнозують, що це дозволить видати понад 50 тисяч доступних кредитів, створити до 90 тисяч нових робочих місць. Партнерами–учасниками програми вже стали Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк та Укргазбанк.
– Дуже своєчасна програма. Вона, безперечно, дасть поштовх створювати або розширювати малий бізнес. Відсотки за кредитами, які доводилося раніше сплачувати підприємцям, дуже часто були для них непосильні. Це стримувало розвиток бізнесу. Тепер ті, хто планували започаткувати власну справу, зможуть зробити це, – коментує голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. – Як це діятиме у конкретному випадку: обраний вами банк видасть кредит, а держава компенсує банку різницю для того, щоб ви отримали кредит під ставку 5%, 7%, 9%. Відсотки залежатимуть від розміру бізнесу, строку його діяльності, а також кількості створених робочих місць.
До речі, додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних.
У рамках програм державної підтримки підприємці-початківці також матимуть можливість пройти безкоштовне навчання, щоб підвищити свої бізнес-компетенції, тим самим покращити перспективу створення успішного бізнес-проєкту.
– Отримавши більше ресурсів і можливостей, малі підприємці залишатимуться працювати на Чернігівщині. Є гарні перспективи розвитку бізнесу в малих містах і невеликих громадах, – переконаний голова ОДА. – Бізнес поступово виходитиме з тіні. Збільшаться можливості для працевлаштування. Зростуть надходження до місцевих бюджетів, що у свою чергу сприятиме розвитку територій.
За останніми даними, в області працюють близько 5,7 тисячі малих підприємств (понад 93% від загальної кількості), а також більше 36 тисяч фізичних осіб-підприємців. У 2019 році розпочали діяльність майже 7 тисяч нових суб’єктів підприємництва. При цьому припинили діяльність – 5,1 тисячі.
Надходження до місцевих бюджетів від діяльності суб’єктів малого підприємництва минулого року збільшилися на 15,5% і становили понад півтора мільярда гривень. Це одна четверта всіх бюджетних надходжень.
Що потрібно для участі у Державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%»:
офіційна реєстрація як фізичної особи-підприємця або юридичної особи;
кількість працівників не більше 50 осіб;
річний дохід до 50 мільйонів гривень;
спрямування кредиту на інвестиційні цілі – придбання, модернізацію основних засобів, ремонт виробничих приміщень;
прибутковість діяльності (для діючих бізнесів) або обґрунтований бізнес план (для новостворених).
Більше подробиць на сайті: 5-7-9.gov.ua, Call-центр: 15-45.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.