Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 21 липня, 06:56:59

Ювілею Чернігівщини зразкову фармацію

15.09.2012   10:03Агенцiя

Цьогоріч День фармацевтичного працівника на Чернігівщині – особливий: він проходить під гаслом 80-річного ювілею створення Чернігівської області.

Тому нинішні урочистості не обмежи­лися традиційно щирими привітаннями з боку представників різних гілок влади та фармацевтичної громади, нагородженням кращих професіоналів та вшануванням ветеранів, – додатково вони ознаменувалися проведенням повноформатної науково-практичної конференції “Аптечна справа на Чернігівщині” в супроводі двох експозицій: виставки Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського “Історія аптечної справи на Чернігівщині” та виставки фармацевтичних компаній України “Сучасні лікарські засоби”. Заходи було організовано спільними зусиллями Державної служби України з лікарських засобів (Держлікслужба) у Чернігівській області, комунального підприємства (КП) “Ліки України” Чернігівської обласної ради, Чернігівської асоціації фармацевтичних працівників, обласної громадської організації “Чернігівська ліга фармацевтів”.

Відкрила урочистості й тепло привітала колег з професійним святом Світлана Соколова, начальник Держлікслужби в Чернігівській області. Вона ознайомила присутніх з сучасним станом фармацевтичної галузі Чернігівщини. На сьогоднішній день у Чернігівській області працює 116 суб’єктів господарювання, що здійснюють фармацевтичну діяльність; функціонує 387 місць впровадження такої діяльності (загалом по Україні їх близько 22 тис.), з них:

4 аптечні склади: 3 приватні та 1 комунальний;
226 аптек: 167 приватних і 59 комунальних, 68 аптек знаходяться в сільській місцевості;
154 аптечні пункти: 79 приватних і 75 комунальних, з них 46 знаходяться в сільській місцевості;
лишилося 3 аптечні кіоски, які працюють до кінця поточного року.
1 аптечний заклад обслуговує 3111 мешканців області (у середньому по Україні цей показник складає 2074 особи).

В області існує мережа аптек комунальної власності в особі одного суб’єкта господарювання – КП “Ліки України” Чернігівської обласної ради, що складає майже 35% від загальної кількості місць провадження діяльності. 115 суб’єктів господарювання належать до приватної форми власності. У мережі аптечних закладів працює близько 1 тис. фахівців: провізорів та фармацевтів. Високий професіоналізм і відповідальність – цим критеріям відповідає майже кожен з них, а колоритні особливості притаманні як комунальним, так і приватним аптечним закладам.

Забезпечення відповідної якості лікарських засобів в області є головним завданням Державної служби з лікарських засобів у Чернігівській області. Можливість контролю якості лікарських засобів Держлікслужбою доповідач назвала наріжним каменем фармацевтичної системи області. За 8 міс поточного року фахівцями Держлікслужби в Чернігівській області проведено 154 перевірки аптечних та лікувально-профілактичних закладів на дотримання чинного законодавства щодо якості лікарських засобів – це 312 місць провадження діяльності, з них планово 129 (273 місця провадження діяльності) і позапланово 29 (39 місць провадження діяльності); надано 105 приписів щодо усунення порушень. За той же період у рамках контро­лю за дотриманням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами здійснено 96 перевірок (200 місць провадження діяльності), з яких 78 планових та 18 позапланових; за результатами перевірок надано 67 розпоряджень щодо усунення порушень Ліцензійних умов; 4 перевірки здійснено за дорученням прокуратури.

Станом на сьогодні в Чернігівській області є 9 аптек, які займаються екстемпоральним виготовленням ліків. З 2010 р. при Держлікслужбі в Чернігівській області працює атестаційна комісія, яку очолює Микола Пономаренко, доктор фармацевтичних наук, професор, завідувач кафедри організації та управління фармацією НМАПО­ ім. П.Л. Шупика. За цей час проведено 5 засідань комісії та проатестовано 207 фармацевтичних спеціалістів з регіонів області. До складу Держлікслужби входить акредитована лабораторія з контролю якості лікарських засобів та медичної продукції, де за 8 міс поточного року проведено 856 аналітичних досліджень.

Далі з вітальними промовами, що переривалися моментами нагороджень та бурхливих оплесків, виступили голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, секретар Чернігівської міської ради Олег Шеремета, начальник обласного управління охорони здоров’я Галина Василькова, голова обласного комітету профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Карцан і, звичайно ж, Світлана Пасталиця – генеральний директор КП “Ліки України” Чернігівської облради, кандидат фармацевтичних наук, заслужений працівник охорони здоров’я України, президент Чернігівської асоціації фармацевтичних працівників. Серед нагороджених трудівників фармації Чернігівщини: Світлана Матюшенко, Олександра Мельник, Ірина Резніченко, Надія Хорошок, Надія Ярченко (почесна грамота Чернігівської ОДА), Сергій Авдієнко, Валентина Науменко, Анатолій Поліщук, Любов Лазаренко, Світлана Швець (почесна грамота Чернігівської облради), Олена Апекунова, Світлана Дмитренко, Світлана Новацька, Олена Прохоренко, Ніна Шакун (почесна грамота Чернігівської міськради та виконкому), Ольга Тарановська, Тетяна Гавриш, Валентина Гарига, Лідія Гриценок, Ніна Куштурна, Валерія Нестапенко, Людмила Лещенко, Катерина Ольховик, Ніна Прищепа, Ірина Цибулько, Надія Шульга (подяка Чернігівського міського голови), Олена Бабко, Оксана Бублик, Ганна Євтушенко, Валентина Сіленок, Тетяна Ткаченко (почесна грамота обласного управління охорони здоров’я), Тетяна Іващенко, Тетяна Климчук, Тетяна Олійник, Олена Костюкова (почесна грамота міського управління охорони здоров’я), Марина Бойко, Ганна Брюховецька, Любов Літош, Світлана Родинченко, Валентина Пелешок, Світлана Кирієнко, Наталія Яковенко (почесні грамоти обласного управління охорони здоров’я та президії обласного комітету профспілки працівників охорони здоров’я).

Конференція “Аптечна справа на Чернігівщині” була побудована в класичному історико-хронологічному порядку, що дало змогу слухачам простежити весь славний шлях обласної фармації, починаючи з сивої давнини й детальніше протягом останнього сторіччя. У серії яскраво-емоційних та історично-ґрунтовних доповідей, з якими послідовно виступили Світлана Пасталиця, Наталія Ясна, Галина Купріяненко, Тамара Зименко, Людмила Федорова, Володимир Комаров, Людмила Мішура, Вікторія Здор, Людмила Костюк, Ірина Чулюк, Світлана Соколова, Любов Бойко, як у дзеркалі промайнула історія фармації Чернігівщини: в подіях і долях, постатях і обличчях, спогадах і легендах. Світлою згадкою й вічною шаною пом’янули імена фармацевтичних працівників Чернігівщини, які захищали Батьківщину в пеклі Великої Вітчизняної війни. Низка доповідей була присвячена розвиткові фармації в окремих районах та територіальних громадах (Ічнянщина та Прилуччина, Ніжинщина та Корюківщина з іншими північними районами області тощо).

http://www.apteka.ua

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові продовжують відновлення гуртожитку на Бобровиці: коли планують завершити роботи 17:09

Демонтують старе вимощення та планують ґрунт, аби зовсім скоро встановити новий покрив і надійноубезпечити фундамент від опадів. У Чернігові розпочався наступний етап реконструкції пошкодженого гуртожитку, що на вулиці Шевченка, 246а.

Повідомлено про підозру адміністраторці Viber-каналу, який допомагав уникати мобілізації 16:46

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 19-річній жительці Прилуцького району у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 КК України).

Ремонт дороги на вулиці Курсанта Єськова розділять на дві черги: коли планують розпочати? 16:07

Дорогу на вулиці Курсанта Єськова почнуть ремонтувати цьогоріч, а завершать наступного.

«Прозорість і підзвітність»: робоча група спільно з громадськістю аналізує закупівлі та розглядає корупційні випадки 15:36

У жовтні минулого року при обласній військовій адміністрації розпочала діяльність робоча група «Прозорість і підзвітність».

У Ніжині поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень знайомому 19:05

Оперативники Ніжинського райуправління поліції за сприяння працівників карного розшуку обласної поліції впродовж доби розшукали та затримали чоловіка, який під час сварки завдав ножового поранення своєму приятелю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини