Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 15:37:01

Популярність тритикале на Чернігівщині зростає

13.09.2012   14:14Агенцiя

Виведений селекціонерами гібрид жита і пшениці, який має назву тритикале, в умовах кліматичних змін набуває все більшої популярності серед сільгоспвиробників Чернігівщини. Про це повідомив старший науковий співробітник Носівської селекційно-дослідної станції Віталій Москалець.

Віталій Москалець зі своїм тритикале

Віталій Москалець зі своїм тритикале

"Торік попит на насіння тритикале перевищив пропозицію. В поточному році, я думаю, його підберуть з-під мітли. Авторитет цієї культури ріс поступово, та особливо підвищився, коли почалися кліматичні зміни. Тому що в сильні морози пшениця гинула, а тритикале стояло. Зараз рекламу цій культурі створюють люди, які її вирощували, - сказав науковець.

Він розповів, що зростання попиту на гібрид зумовлене низкою його переваг: високими морозо- та посухостійкістю, врожайністю, стійкістю до хвороб та якісними показниками. Зокрема, сорт Славетне, виведений на Носівській СДС, на вузлі кущіння витримує мінус 19,5 градусів морозу. Досягти цього селекціонерам, і, передусім В. Москальцю, вдалося схрещенням багатьох стійких до суворих зим сортів жита і пшениці, проведенням низки експериментів, зокрема, зі строками висіву насіння. В результаті з’явився не лише морозостійкий, а й невибагливий до родючості ґрунтів сорт із врожайністю 80-93 ц/га. На бідних чернігівських землях, без особливого підживлення, Славетне дає по 40-60 центнерів зерна з гектара.

Цього року в дослідному господарстві Носівської СДС озиме тритикале вперше збирали з 50 гектарів - площі у 10 разів більшої, ніж у попередні роки. Розширили посіви задля задоволення попиту аграріїв на насіння.

В Україну тритикале потрапило у 60-х роках минулого століття, проте й досі не набуло належного поширення. У нас його висівають утричі менше, ніж у Білорусі, і вшестеро, ніж у Польщі. Фахівці зазначають, що через незнання переваг тритикале українські сільгоспвиробники багато втрачають. Зі слів В. Москальця, зерно тритикале використовується, переважно, у кормовій та спиртовій галузях. Для хлібопекарської промисловості його борошно не дуже підходить. Але випечений за спеціальним рецептом хліб із тритикале дуже корисний для діабетиків.

Наталія Потапчук

Останні новини Чернігівщини

В обласній раді засіданням бюджетної депутатської комісії розпочалася підготовка до пленарного засідання п’ятої сесії

В обласній раді засіданням бюджетної депутатської комісії розпочалася підготовка до пленарного засідання п’ятої сесії 10:29

27 липня за участі першого заступника голови обласної ради Ніни Лемеш відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету та фінансів, яке провів її очільник Ярослав Куц.

На Чернігівщині понад 4 тисячі боржників не можуть переоформити майно

На Чернігівщині понад 4 тисячі боржників не можуть переоформити майно 10:21

Купити або продати майно, яке потребує державної реєстрації – справа не з легких. Адже для цього, окрім визначеного переліку документів, сторонам правочину забороняється мати борги, зокрема по сплаті аліментів.

На Красній площі може з'явитися знак, який забороняє парковку з 22:00 до 06:00 ранку

На Красній площі може з'явитися знак, який забороняє парковку з 22:00 до 06:00 ранку 10:14

На звернення міського голови Владислава Атрошенка до представників поліції з приводу дрифтерів на Красній площі, яке він озвучив на минулій нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради, відреагувала поліція.

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку. РОЗ'ЯСНЕННЯ

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку. РОЗ'ЯСНЕННЯ 10:09

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності , згідно визначення наданого у пп. 14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

120 тис. грн збитків під час реконструкції вуличного освітлення в Іванівці

120 тис. грн збитків під час реконструкції вуличного освітлення в Іванівці 10:07

Обвинувальний акт стосовно посадовця скеровано до суду