Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 14:53:33

Популярність тритикале на Чернігівщині зростає

13.09.2012   14:14Агенцiя

Виведений селекціонерами гібрид жита і пшениці, який має назву тритикале, в умовах кліматичних змін набуває все більшої популярності серед сільгоспвиробників Чернігівщини. Про це повідомив старший науковий співробітник Носівської селекційно-дослідної станції Віталій Москалець.

Віталій Москалець зі своїм тритикале

Віталій Москалець зі своїм тритикале

"Торік попит на насіння тритикале перевищив пропозицію. В поточному році, я думаю, його підберуть з-під мітли. Авторитет цієї культури ріс поступово, та особливо підвищився, коли почалися кліматичні зміни. Тому що в сильні морози пшениця гинула, а тритикале стояло. Зараз рекламу цій культурі створюють люди, які її вирощували, - сказав науковець.

Він розповів, що зростання попиту на гібрид зумовлене низкою його переваг: високими морозо- та посухостійкістю, врожайністю, стійкістю до хвороб та якісними показниками. Зокрема, сорт Славетне, виведений на Носівській СДС, на вузлі кущіння витримує мінус 19,5 градусів морозу. Досягти цього селекціонерам, і, передусім В. Москальцю, вдалося схрещенням багатьох стійких до суворих зим сортів жита і пшениці, проведенням низки експериментів, зокрема, зі строками висіву насіння. В результаті з’явився не лише морозостійкий, а й невибагливий до родючості ґрунтів сорт із врожайністю 80-93 ц/га. На бідних чернігівських землях, без особливого підживлення, Славетне дає по 40-60 центнерів зерна з гектара.

Цього року в дослідному господарстві Носівської СДС озиме тритикале вперше збирали з 50 гектарів - площі у 10 разів більшої, ніж у попередні роки. Розширили посіви задля задоволення попиту аграріїв на насіння.

В Україну тритикале потрапило у 60-х роках минулого століття, проте й досі не набуло належного поширення. У нас його висівають утричі менше, ніж у Білорусі, і вшестеро, ніж у Польщі. Фахівці зазначають, що через незнання переваг тритикале українські сільгоспвиробники багато втрачають. Зі слів В. Москальця, зерно тритикале використовується, переважно, у кормовій та спиртовій галузях. Для хлібопекарської промисловості його борошно не дуже підходить. Але випечений за спеціальним рецептом хліб із тритикале дуже корисний для діабетиків.

Наталія Потапчук

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.