Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 16:05:13

Аграріям обіцяють компенсувати половину витрат на страхування озимих посівів

13.09.2012   10:35Агенцiя

Починаючи з цієї осені аграріям, які вирішать страхувати свої озимі посіви, держава компенсуватиме до половини витрат на страховку.

Минулого року внаслідок несприятливих погодних умов у більшості регіонів України загинуло понад половину посівів озимих культур. Враховуючи це, з поточної осені згідно Закону “Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою” та Постанови КМУ №813 сільгоспвиробникам, які страхуватимуть свої посіви озимої пшениці, за рахунок бюджету компенсуватиметься до 50% витрат на страхові премії страховим компаніям.

Посіви озимої пшениці страхуватимуться від ризиків, що настають у період перезимівлі і тривають до моменту відновлення вегетації навесні. В середньому по Україні сільгоспвиробник сплачуватиме страховій компанії 65 гривень за гектар застрахованих посівів. Для Чернігівської області тариф складає 60 грн/га. Близько половини цієї суми за виробника платитиме держава.

У разі настання страхового випадку — загибелі озимини, — сільгоспвиробник отримає від страхової компанії грошову компенсацію не менше 80% своїх фактичних витрат на гектар посіву. Наразі Міністерство аграрної політики та продовольства України за участі громадських організацій розробило типовий страховий договір для всіх страхових кампаній, щоб узагальнити та спростити доступ до послуг агрострахування. Одразу після погодження Мінюстом він надійде в регіони.

“Пшениця — це стратегічна продовольча культура, тому рішення підтримати виробника у вирощуванні цієї культури через механізм агрострахування є правильним, — підкреслив заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку Олександр Савченко, коментуючи ініціативу Мінагрополітики. — До того ж, декілька років тому ми мали в країні практику держпідтримки по агрострахуванню, яка сьогодні починає відроджуватись. Страхування посівів в усьому світі є не просто поширеним явищем, а загальноприйнятим та обов’язковим. З наступного року у нас перелік культур по страхуванню розшириться до трьох-чотирьох, крім цього сільгоспвиробники, які не страхуватимуть свої посіви, не отримають підтримки по жодній державній програмі для села, включаючи реалізацію продовольчого зерна до Аграрного фонду”.

Прес-служба Головного управління
агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 328 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 328 осіб 15:58

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 28 липня в області щеплено першою та другою дозою 139 354 людини.

В обласній раді засіданням бюджетної депутатської комісії розпочалася підготовка до пленарного засідання п’ятої сесії

В обласній раді засіданням бюджетної депутатської комісії розпочалася підготовка до пленарного засідання п’ятої сесії 10:29

27 липня за участі першого заступника голови обласної ради Ніни Лемеш відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету та фінансів, яке провів її очільник Ярослав Куц.

На Чернігівщині понад 4 тисячі боржників не можуть переоформити майно

На Чернігівщині понад 4 тисячі боржників не можуть переоформити майно 10:21

Купити або продати майно, яке потребує державної реєстрації – справа не з легких. Адже для цього, окрім визначеного переліку документів, сторонам правочину забороняється мати борги, зокрема по сплаті аліментів.

На Красній площі може з'явитися знак, який забороняє парковку з 22:00 до 06:00 ранку

На Красній площі може з'явитися знак, який забороняє парковку з 22:00 до 06:00 ранку 10:14

На звернення міського голови Владислава Атрошенка до представників поліції з приводу дрифтерів на Красній площі, яке він озвучив на минулій нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради, відреагувала поліція.

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку. РОЗ'ЯСНЕННЯ

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку. РОЗ'ЯСНЕННЯ 10:09

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності , згідно визначення наданого у пп. 14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).