Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 червня, 18:00:32

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел

12.11.2019   09:02Агенцiя

В Україні встановлено 70 МВт біогазових установок (47 МВт працюють на агровідходах, 23 МВт – на сміттєзвалищах). Про це повідомили в Держенергоефективності.

Як показує досвід провідних країн світу (Німеччини, Данії та інших), виробництво біогазу – вкрай вигідна справа. Адже дозволяє утилізувати відходи на підприємствах агросектору, зменшувати обсяги сміттєзвалищ, скорочувати шкідливі викиди, а також генерувати енергію для власних потреб підприємств, заміщувати споживання газу, отримувати органічні добрива для сільського господарства.

Для стимулювання розвитку цієї сфери в Україні ще з 2015 року запроваджено «зелений» тариф на електроенергію із біогазу на рівні 12,39 євроценти/кВт*год.

Крім того, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» передбачено збереження діючого «зеленого» тарифу на електроенергію з біогазу до 2030 року, реалізацію електроенергії з біогазу за аукціонною ціною впродовж 20 років.

На Чернігівщині також працюють біогазові установки. Так, ТОВ «Городище-Пустоварівська аграрна компанія» ввело в експлуатацію два комплекси з переробки органічних відходів, що виробляють електричну та теплову енергію. Один з об’єктів розташований на території Богданівської сільської ради Прилуцького району. Його потужність – 2,4 МВт, працює на відходах Линовицького цукрового заводу. Ще одна біогазова установка потужністю 1,2 МВт діє на території Журавської сільської ради Варвинського району (сировина для переробки – кукурудзяний силос).

Крім того, ТОВ «Кліар Енерджи-Чернігів» експлуатує комплексну інженерну споруду для виробництва електроенергії потужністю 1,1 МВт із системою збору біогазу з твердих побутових відходів. Об’єкт розташований на полігоні твердих побутових відходів (територія Ново-Білоуської сільської ради Чернігівського району).

За 9 місяців цього року зазначеними об’єктами відпущено до енергосистеми понад 17 мільйонів кВм/год електроенергії, яку споживають близько 10 тисяч домогосподарств, повідомляє Держенергоефективність.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові презентували поетичну збірку та виставку картин Оксани Рудич 11:56

У Чернігові відбулася презентація нової поетичної збірки "Трансформація" та виставки живопису чернігівки Оксани Рудич, яка є психхологинею у Збройних силах України.

Нічна атака на Чернігівщину: пошкоджено відбудований ліцей та цивільну інфраструктуру

Нічна атака на Чернігівщину: пошкоджено відбудований ліцей та цивільну інфраструктуру 09:48

Цієї ночі ворог масовано атакував селище Михайло-Коцюбинське – 4 вибухи.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:39

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Обирати майбутнє свідомо: у Чернігові відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи 09:03

У Чернігові 11 червня відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи у Чернігівській міській територіальній громаді. Захід об’єднав усіх учасників профорієнтаційного процесу міста: представників освітянської спільноти, учнів та учениць, місцевого бізнесу, партнерських організацій і влади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини