Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 жовтня, 15:08:12

Чернігів має намір залучити кредит НЕФКО

06.09.2012   14:50

Чернігівська міська рада має намір залучити кредит Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО для проведення заходів з енергозбереження у загальноосвітніх навчальних закладах.

Про це йшлося під час зустрічі міського голови Олександра Соколова з старшим менеджером НЕФКО Елізабет Паулінг-Тоннес.

Міський голова поінформував представника фінансової організації про участь Чернігова у вже реалізованих міжнародних проектах з енергозбереження. Зокрема, про співпрацю з проектом GIZ "Енергоефективність у будівлях" та USAID "Реформа міського теплозабезпечення". О.Соколов висловив зацікавленість у співпраці з НЕФКО щодо отримання 3 млн. грн. кредиту під 3% річних терміном на 5 років. Він уточнив, що зараз уже готується проектна документація щодо проведення заходів з енергозбереження у школах № 2, 9, 12, 20, 21, 27 та ліцеї № 22.

"Ми свідомо обираємо найбільш проблемні об'єкти, або ті, де навчається багато дітей", - сказав міський голова.

У рамках проекту у семи навчальних закладах Чернігова планується провести заміну вікон і зовнішніх дверей на металопластикові, утеплити дах, встановити системи автоматичного регулювання споживання тепла, замінити лампи розжарювання на енергозберігаючі люмінесцентні. З міського бюджету на проведення енергозберігаючих заходів як співфінансування передбачається виділити 0,9 млн. грн. Термін окупності проекту складатиме 4 роки.

Е.Паулінг-Тоннес зауважила, що НЕФКО уже співпрацює із Житомиром та Івано-Франківськом, де місцеві муніципалітети виступають позичальниками напряму.
"По вашому проекту складено бізнес-план. Після його затвердження у центральному офісі НЕФКО ми надішлемо кредитну пропозицію", - сказала старший менеджер організації. Вона також підкреслила, що НЕФКО надає перевагу містам, які вже мають досвід співробітництва у міжнародних проектах. Крім того, почавши виплачувати кредит, місто отримує можливість ще залучити додаткові кошти.

Довідка:
НЕФКО - Північна екологічна фінансова корпорація, створена у 1990 році п'ятьма країнами Північної Європи: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією та Швецією. Корпорація надає фінансову підтримку різним екологічним проектам, в основному, у країнах Центральної і Східної Європи, включаючи Росію, Білорусь і Україну.
Діяльність НЕФКО координується з головного офісу в Хельсінкі. Пріоритетними напрямами є економічно вигідні проекти скорочення викидів парникових газів, зниження забруднення навколишнього середовища токсичними речовинами.
НЕФКО управляє фондами у розмірі більше 300 мільйонів євро, а інвестиційний портфель Корпорації налічує близько 350 малих та середніх проектів у різних галузях промисловості.

Останні новини Чернігівщини

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби 15:04

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком військовозобов’язаних українців.

Чернігівщина серед лідерів по запуску централізованого опалення

Чернігівщина серед лідерів по запуску централізованого опалення 14:57

Це відзначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов сьогодні на черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6973 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6973 особи 14:48

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 21 жовтня в області щеплено першою та другою дозою 394 079 людей.