Збитки АТ "Чернігівгаз" виросли на 154% і досягли 271,5 млн грн
До вересня 2019 року сума збитків АТ «Чернігівгаз» від діяльності з розподілу газу досягла 271,5 млн грн. Це на 154% більше ніж в 2018 році.

Поточний рік стане 3-м поспіль, коли для АТ «Чернігівгаз» діє економічно необґрунтований тариф, який НКРЕКП не переглядає з 2016 року. За цей час загальна сума збитків компанії від діяльності з розподілу газу досягла майже 520 млн грн.
Спровокована НКРЕКП фінансова криза призвела до того, що до початку опалювального сезону 2019-2020 рр. в Чернігівській області 11 газорегуляторних пунктів вичерпали строк амортизації і потребують заміни, а довжина повністю зношених газопроводів віком 40 років досягла майже 1,4 тис км, віком 25 років і більше, у яких закінчується амортизаційний термін – 9643 км.
У компанії відзначають, що основна проблема нового опалювального періоду - знос газорозподільних мереж і зростаюча загроза їх аварійності. До 2020 року число і кілометраж зношених ГРП/ШРП і газопроводів в регіоні, в порівнянні з 2015 роком, зросте в 1,5 і 3 рази відповідно.
«Причина критичного стану мереж - економічно необґрунтований тариф на розподіл газу. За 3 роки його дії збитки компанії склали 519,4 млн грн, а всього по галузі - 20 млрд грн. Неадекватні тарифи - це пряма загроза стабільній роботі підприємства в опалювальний період», - підкреслила в.о. фінансового директора АТ« Чернігівгаз» Валерія Романова.
Також через збитковий тариф компанія переживає гостру нестачу кадрів. На сьогоднішній день в «Чернігівгазі» залишаються вакантними близько чверті кадрових позицій. За 8 місяців поточного року з компанії звільнилися 248 працівників, в результаті чого коефіцієнт плинності кадрів досяг 12,6%. У той час як нормований коефіцієнт не повинен перевищувати 5% в рік.
«Брак кадрів в першу чергу негативно позначається на роботах, пов'язаних з аварійними ситуаціями. Особливо критичні такі відключення в опалювальний сезон. У той же час, наскільки оперативно буде відновлено газопостачання, залежить від нашого персоналу», - повідомив головний інженер АТ «Чернігівгаз» Євгеній Денисенко.
В середньому, усунення аварії з припиненням газопостачання одного населеного пункту триває від 1 до 7 днів. Правилами безпеки систем газопостачання регламентований певний порядок дій газовиків - перекрити газопостачання на вводі в кожну оселю, після чого при повторному пуску газу обійти всі адреси, з обов'язковою перевіркою газового обладнання та інструктажем споживачів.
Єдиним виходом з ситуації, що склалася є перегляд дискримінаційного тарифу на розподіл газу для АТ «Чернігівгаз», який вже в три рази нижче необхідного рівня.
Середньомісячний платіж за газорозподіл в 2018 році в Чернігівській області становив близько 20 грн. з домогосподарства, що в 3-4 рази нижче витрат на мобільний зв'язок та інтернет.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.