Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 10:04:29

Пільговики заборгували "ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТу" майже 9 млн грн

23.09.2019   10:08Агенцiя

З 1 жовтня 2019 року в Україні стартує монетизація пільг. За існуючими правилами, отримати державну компенсацію «на руки» зможуть лише сумлінні платники.

Станом на 1 вересня 2019 року за 43,4 тис особових рахунків, а це 69,8% домогосподарств, де проживають пільговики, накопичилися борги на суму 8,6 млн грн. Такі домоволодіння ризикують не отримати право на готівкові відшкодування на оплату комуналки.

За інформацією ТОВ «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ» різними видами пільг на оплату послуги з газопостачання користуються більше 62 тис житлових приміщень Чернігівської області. Тобто, кожне 6 газифіковане домоволодіння. Наразі по майже 43,4 тис особовим рахункам, закріпленими за пільговиками, налічується 8,6 млн неплатежів за газ. З них 4 849 особових рахунків мають борги 340 грн і вище.

«Процес монетизації пільг аналогічний монетизації субсидій. При бажанні отримувати пільгу на газ готівкою, людині потрібно звернутися до управління соцзахисту з відповідною заявою. В іншому разі нарахування компенсацій відбуватиметься в автоматичному режимі на рахунки в уповноважених банках, - повідомив директор «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТу» Іван Луста. -  При наявності боргових зобов`язань розміром 20 неоподаткованих мінімумів і вище, надавач послуг вправі ініціювати припинення пільгових виплат споживачу «живими коштами». Наразі компанія готує для соцзахисту перелік таких адрес».

В опалювальний сезон середньомісячна компенсація на відшкодування пільг становить 2,7 млн куб м газу на суму 23,3 млн грн, в міжопалювальний – 0,27 млн кубометрів на суму 1,77 млн грн. Впродовж 2019 року кількість отримувачів пільг на газ зросла на 21,3 тис особових рахунків або 49,2%.

Нагадаємо, на засіданні Уряду 17 квітня 2019 року було ухвалене рішення щодо монетизації пільг, закріпленому Постановою КМУ № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі». Документом передбачено, що отримати пільгу в грошовій формі стане можливим з 1 жовтня 2019 року, тобто з опалювального сезону 2019-2020 рр.

Для отримання інформації з будь-яких питань, пов'язаних з нарахуванням пільг, споживачі повинні звертатися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Компанія акцентує увагу споживачів на своєчасних платежах за газ, адже, починаючи з травня 2019 року, на заборгованість з оплат комунальних послуг почали розраховувати пеню. Відповідна графа «Пеня за попередні періоди» міститься в квитанціях клієнтів «Чернігівгаз Збуту» і вказана в ній сума підлягає сплаті.

Останні новини Чернігівщини

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27

У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05

Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23

Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини