Площа земель лісового фонду Чернігівської області є третьою за величиною в Україні
Площа земель лісового фонду Чернігівської області є третьою за величиною в Україні та складає 747,8 тис.га – це 7% лісового фонду країни та 23% території області.
 
					Чернігівщина входить у п'ятірку найбільших виробників деревини серед регіонів. У 2018 р. підприємствами, які здійснювали лісогосподарську діяльність, заготовлено 1548 тис.куб.м круглого лісу (99% обсягу попереднього року). 
Дві третини заготовленого круглого лісу – діловий, решта – паливна деревина. 
Заготівля деревини здійснювалася на площі 29 тис.га. Із неї рубки формування і оздоровлення лісів проводилися на площі 26 тис.га, рубки головного користування – на площі 3 тис.га. 
За 2018 рік реалізовано в межах України 1315 тис.куб.м лісової продукції. Середня ціна реалізації ділового круглого лісу склала 1118 грн за кубічний метр, паливної деревини – 251 грн.
З метою забезпечення відтворення вилучених запасів деревини, підвищення продуктивності лісів, запобігання ерозійним процесам, поліпшення навколишнього природного середовища протягом року було проведено відтворення лісів на площі майже 4 тис.га, у тому числі садіння та висівання лісу – на площі 3 тис.га.
Протягом минулого року 12 тис.га лісу вражено шкідниками, майже 3 тис.га – хворобами. У результаті проведених заходів та під впливом природних факторів ліквідовано осередків шкідників і хвороб лісу на площі майже 30 тис.г, підрахувало Головне управління статистики у Чернігівській області.
Останні новини Чернігівщини
Відстрочка від мобілізації для чернігівців: що зміниться з 1 листопада — пояснюють юристи 14:27
З 1 листопада 2025 року в Україні починають діяти нові правила оформлення та продовження відстрочок від мобілізації. Вони запроваджуються постановою Кабміну №560 і стосуються всіх військовозобов’язаних, зокрема мешканців Чернігова та області.
В Україні запрацював Ветеран PRO — єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин 13:22
Уряд України на виконання доручення Президента України представив Ветеран PRO — державну цифрову платформу для ветеранів, ветеранок і їхніх родин, де зібрано всю інформацію про пільги, програми, послуги та можливості в одному місці. Проєкт реалізовано Міністерством у справах ветеранів України.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 30 жовтня по 8:00 31 жовтня 2025 року 12:41
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Освіта та спорт: з проблематикою Чернігівщини ознайомилися представники профільних міністерств 11:48
Сьогодні Чернігівську область з робочим візитом відвідали заступники очільників двох міністерств: освіти і науки – Андрій Вітренко, молоді та спорту – Сергій Тимофєєв.

 © 2005-2025
 © 2005-2025