За останні роки кількість виробників органічної продукції в Чернігівський області зросла майже втричі
Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку ОДА.
На Чернігівщині діють близько 20 виробників органічної продукції. Минулоріч вироблено понад 10 тисяч тонн зернових і технічних культур та більше 600 тонн молочної продукції. Органічні підприємства утримували майже 800 голів великої рогатої худоби.
З метою підтримки даного напряму в області діє Програма фінансової підтримки органічного виробництва на 2016–2021 роки. Обсяги фінансування — 2,73 мільйона гривень.
Програма передбачає надання сільгосптоваровиробникам компенсації витрат, понесених у зв’язку із проведенням та підтвердженням відповідності виробництва органічної продукції (сировини), видачею сертифіката відповідності у рослинництві, тваринництві та переробці сільськогосподарської продукції, в тому числі в перехідний період.
У 2016 році таку компенсацію отримали 9 операторів органічного виробництва на загальну суму 230 тисяч гривень. У 2017-му та 2018-му допомогою з обласного бюджету скористалися відповідно 11 та 10 операторів (по 250 тисяч гривень).
Цьогоріч планується виділити 250 тисяч гривень. Відповідні документи виробники органічної продукції можуть надати до профільного департаменту до 10 грудня.
До речі, наприкінці минулого тижня набув чинності Закон України № 2496-VIII «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Тобто, з початку серпня почали діяти нові правила роботи ринку органіки. І стосуються вони виробництва не тільки сільськогосподарської продукції, а й приміром, одягу чи косметики.
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.