Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 травня, 21:58:53

Селекціонери Чернігівщини вивели нові сорти жита

20.08.2012   16:41Агенцiя

Нові сорти жита, виведені селекціонерами Носівської селекційно-дослідної станції Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України щонайменше удвічі підвищують урожайність даної культури.

За повідомленням директора інституту Наталії Буняк виробники Чернігівщини, які торік засіяли поля виведеними у Носівці сортами “Хлібне” та “Синтетик-38”, цього літа зібрали з гектара понад 40 центнерів зерна. Така врожайність – удвічі вища, ніж середня по області.

Найбільше збіжжя намолотили працівники СТОВ “Авангард” та СК “Миколаївське” Менського району (понад 40 і 46,2 ц/га відповідно), а також Дослідного господарства Носівської СДС – 48 ц/га.

Загалом названими сортами в області було засіяно третину відведених під жито площ.

Радіючи успіхам, селекціонери, однак, стверджують: 40-50 центнерів з гектара – це не межа. І – працюють над новим сортом “Кобза”, на який покладають великі надії. Адже, проходячи випробування на сортодослідних станціях України, він уже дає по 70 ц/га.

Розробники нового сорту жита вірять, що за підсумками жнив “Кобзу” буде внесено до реєстру, після чого він набуде популярності в Україні.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245496443&cat_id=244277216

Останні новини Чернігівщини

 У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії

У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22

У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.

За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20

У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.

На Чернігівщині ярими культурами засіяно майже 80% від запланованого 12:27

Аграрії області нарощують темпи сівби: під ярими культурами – 826,7 тис. га. Це становить майже 80% від запланованих обсягів.

Ніжинські поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків

Ніжинські поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:16

Оперативники Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний місцевий мешканець. Зловмисника затримали. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:14

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій а саме: 1 випадок загибелі на водних об’єктах та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини