Зарплата у "коверті" робить робітника беззахисним
Податок на доходи фізичних осіб – головне джерело наповнення місцевих бюджетів, за рахунок яких фінансуються освіта, медицина, культура. Цей податок обчислюється із заробітної плати кожного працюючого.

Виплата заробітної плати у “конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи міських податківців.
Працівник, який отримує зарплатню у “конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.
Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату у “конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.
Тому фахівці ДПІ у м. Чернігові ДПС постійно проводять роботу, направлену на легалізацію заробітної плати, легального оформлення найманих працівників.
З метою запобігання порушенням у сфері оподаткування податком на доходи фізичних осіб, ліквідації джерел походження “тіньових” коштів для виплати заробітної плати та залучення додаткових коштів до бюджету, податківцями вживаються заходи щодо виявлення, упередження та руйнування схем ухилень від оподаткування платниками податків.
Зокрема, проводяться перевірки щодо дотриманням норм законодавства про працю, своєчасності оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Так, фахівці управління оподаткування фізичних осіб з початку поточного року перевірили 329 суб’єктів господарювання. Метою цих перевірок був контроль за дотриманням вимог податкового та трудового законодавства у частині використання найманої праці. Додатково до бюджету надійшло 57,22 тис. грн.
Повсякденно проводиться роз’яснювальна робота шляхом інформування громадян через засоби масової інформації, розміщення матеріалів на інформаційних стендах, при спілкуванні з платниками під час консультацій на особистому прийомі щодо легалізації заробітної плати.
Тетяна Сосімович, ДПІ у м. Чернігові ДПС
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.