Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 квітня, 21:57:45

Зарплата у "коверті" робить робітника беззахисним

16.08.2012   15:50Агенцiя

Податок на доходи фізичних осіб – головне джерело наповнення місцевих бюджетів, за рахунок яких фінансуються освіта, медицина, культура. Цей податок обчислюється із заробітної плати кожного працюючого.

Виплата заробітної плати у “конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи міських податківців.

Працівник, який отримує зарплатню у “конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату у “конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.
Тому фахівці ДПІ у м. Чернігові ДПС постійно проводять роботу, направлену на легалізацію заробітної плати, легального оформлення найманих працівників.

З метою запобігання порушенням у сфері оподаткування податком на доходи фізичних осіб, ліквідації джерел походження “тіньових” коштів для виплати заробітної плати та залучення додаткових коштів до бюджету, податківцями вживаються заходи щодо виявлення, упередження та руйнування схем ухилень від оподаткування платниками податків.
Зокрема, проводяться перевірки щодо дотриманням норм законодавства про працю, своєчасності оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Так, фахівці управління оподаткування фізичних осіб з початку поточного року перевірили 329 суб’єктів господарювання. Метою цих перевірок був контроль за дотриманням вимог податкового та трудового законодавства у частині використання найманої праці. Додатково до бюджету надійшло 57,22 тис. грн.
Повсякденно проводиться роз’яснювальна робота шляхом інформування громадян через засоби масової інформації, розміщення матеріалів на інформаційних стендах, при спілкуванні з платниками під час консультацій на особистому прийомі щодо легалізації заробітної плати.

Тетяна Сосімович, ДПІ у м. Чернігові ДПС

Останні новини Чернігівщини

Минай (Ужгород) – Десна (Чернігів) 3:1

Минай (Ужгород) – Десна (Чернігів) 3:1 16:05

Голи: Нурієв, 23 (з пенальті), 39, Пиняшко, 50 – Імереков, 56.

Виявлено 594 нових випадків COVID-19

Виявлено 594 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 17 квітня в області зафіксовано 594 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 303 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 303 особи 15:56

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 17 квітня в області щеплено першою дозою 8144 осіб.

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення 12:23

Проводиться підготовка до капітального ремонту ділянки дороги від Мільків до Охіньок. Згодом тут проводитимуть регенерацію основи та укладатимуть нове асфальтобетонне покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 6 км.

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль 12:17

За тиждень з 8 по 15 квітня державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 45 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 18 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), в тому числі два з ознаками кримінального правопорушення. Також складено 16 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини