Чернігівщина за підсумками минулого року - серед лідерів за врожаєм зернових
Про досягнення минулого року та цьогорічні перспективи розвитку сільськогосподарської галузі на засіданні Колегії ОДА доповів директор Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Юрій Ткалич.
Сільське господарство – один з п’яти пріоритетів Плану перспективного розвитку Чернігівщини на найближчі три роки.
Як повідомив очільник профільного Департаменту, індекс обсягу виробництва валової продукції в аграрній галузі за 2018 рік перевищив 110 %. За обсягом виробництва сільськогосподарської продукції на одну особу Чернігівщина посідає п’яту сходинку серед областей України.
Минулорічний урожай зернових – 4,9 мільйона тонн, що на 808 тисяч тонн більше, ніж у 2017 році. Середня врожайність склала біля 69 центнерів з гектара – майже на 10 центнерів з гектара вища проти попереднього року. За валовим збором зернових культур область зайняла третє місце після Полтавської та Вінницької.
Експорт продукції агропромислового комплексу – близько 494 мільйонів доларів (65 % від загального показника по області), при цьому імпорт – 60 мільйонів доларів (12 %). У товарній структурі переважали продукти рослинного походження та готові харчові продукти.
Майже 216 мільйонів гривень фінансової допомоги отримали аграрії Чернігівщини з державного бюджету. За сумою освоєних коштів область четверта, до того ж єдина, що спрацювала за всіма напрямками підтримки фермерства. Загалом фінансова допомога фермерським господарствам сягнула майже 10 мільйонів гривень.
У рамках «Програми передачі нетелей багатодітним сім’ям, які проживають у сільській місцевості Чернігівської області на 2016-2020 роки» за рахунок коштів обласного бюджету торік 30 багатодітних сімей отримали нетелей з високим генетичним потенціалом.
Десятьом виробникам органічної продукції за «Програмою фінансової підтримки органічного виробництва в Чернігівській області на 2016-2021 роки» компенсовані витрати за проведення сертифікації на суму 250 тисяч гривень.
Упродовж 2018 року в сільське, лісове та рибне господарство Чернігівщини залучено 3,7 мільярда гривень капітальних інвестицій. Це на 112 % більше, ніж у 2017-му і охоплює майже 45 % обласного показника.
За рахунок інвестиційної діяльності в агропромисловому комплексі області завершено будівництво/реконструкцію 13 об’єктів, створено 165 робочих місць.
Крім того, торік на Чернігівщині впроваджений інструмент фінансування малих і середніх сільгоспвиробників – аграрні розписки. Так, 38 укладених за цей час розписок дали змогу агровиробникам додатково залучити біля 178 мільйонів гривень.
Серед цьогорічних перспектив – збільшення виробництва високоякісної тваринницької продукції, що відповідає вимогам якості Європейського Союзу шляхом будівництва та ведення в дію сучасних тваринницьких комплексів і реконструйованих ферм. Ведеться робота, спрямована на розвиток інфраструктури зернозберігального господарства, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, виробництва екологічно чистих продуктів харчування та органічного землеробства, а також системи сільськогосподарського дорадництва.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).