Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 12 лютого, 18:15:39

Для відновлення дорожньої інфраструктури важлива підтримка місцевих громад, − Володимир Омелян

20.03.2019   21:56Агенцiя

В рамках робочої поїздки до Чернігівської області Міністр інфраструктури України Володимир Омелян оглянув дорожню інфраструктуру Ніжинського району, провів зустріч з мешканцями м. Ніжин та трудовим колективом підприємства ТОВ «Ніжинська пересувна шляхобудівельна механізована колона».



«Все починається з доріг. Якщо ми будемо мати дороги, то будем мати успішну країну. І я вдячний, що Президент України Петро Порошенко визначив пріоритетом в галузі інфраструктури відновлення українських автошляхів. Було створено Дорожній фонд, який вже більше року успішно працює. Кожен водій, який заправляє свою машину, має знати, що у 2018 році 50%, у 2019 − 75%, а з 2020 року 100% податків з акцизу на пальне будуть йти виключно на дороги. Фактично за останні декілька років відремонтовано 7 тисяч кілометрів, і Чернігівська область не є виключенням. Завдяки Дорожньому фонду в цьому році Чернігівщина отримає понад 500 млн грн на обласні дороги», − заявив Володимир Омелян.

Очільник Міністерства наголосив, що на дороги державного значення Чернігівщини спрямовано 300 млн гривень і можливо виділити ще більше: «Ми чекаємо пропозиції від Служби автомобільних доріг Чернігівської області, щоб збільшити суму в цьому році. Ми впевнені, що за 5 років ми відбудуємо українські дороги на державному та обласному рівні. Для нас важливо, і сподіваюсь громада підтримає, щоб великі вантажівки їх не вбивали. Бо ми інвестуємо мільярди гривень ваших податків  в українські автошляхи і маємо ситуацію, коли кожного дня різні компанії вантажівками вагою 60−70 тонн ці дороги перетворюють на пил. Ми повинні спільно з вами їх зупинити. З боку держави працює транспортна інспекція, місцеві органи влади, ми закупили близько сотні нових зважувальних комплексів, але поки громади не вийдуть, не зупинять їхній рух селами – нічого не буде. Жодна сільська дорога не витримає навіть 40 тонн. Тому нам для відновлення дорожньої інфраструктури важлива підтримка місцевих громад», − заявив Володимир Омелян.

Міністр інфраструктури підкреслив, що у рамках реформи децентралізації місцеві громади отримали гарні досягнення: «Там, де були створені об’єднані територіальні громади, за останні роки бюджети суттєво зросли. Але з цим приходить і відповідальність. Уряд України свідомо віддав бюджет, який завжди був у Києві й одноосібно вирішувався начальниками кому і скільки, громадам – тепер це ваші гроші. Але вони повинні не лежати на рахунках, вони повинні вкладатися в лікарні, освіту, дороги. Як Міністр інфраструктури вважаю і вкотре наголошую, що все повинно починатися з доріг. Бо якщо немає доріг, то навіть нові школи, поліклініки будуть як посеред пустелі. Тому будьте активними. Влада зараз відкрита, як ніколи. Ми готові почути, що, де і як краще зробити. Ми розуміємо, що теж помиляємося, що деякі речі можна робити швидше, але якщо ми робитимемо їх спільно», − підкреслив Володимир Омелян.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні

На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15

Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.

Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10

10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.

Надзвичайні події в області за останню добу 12:15

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.

Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49

Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.