Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 червня, 15:05:16

Чернігівщина продовжує збільшувати зовнішній товарообіг

11.01.2019   09:17Агенцiя

У січні-жовтні 2018 року зовнішній товарообіг підприємств Чернігівської області з 129 країнами-партнерами склав понад мільярд доларів США — майже на 21% більше показника за аналогічний період 2017 року.

Експорт товарів збільшився на 26,5% (до 601 мільйона доларів США). Найбільшу питому вагу в експорті мали наступні групи товарів: 40,8% — зернові культури (+78,5% до січня-жовтня 2017 року), 10,6% — папір та картон (+6,3%), 7,8% — готові харчові продукти (+22,7%), 8% — деревина та вироби з неї (+45,0%), 5,2% — взуття (+24,8%), 4,1% — машини, обладнання (+1,3%).

Експорт товарів до країн Європейського Союзу збільшився до січня-жовтня 2017 року на 43,2% і становив 223,6 мільйона доларів США (37,2% від загального обсягу експорту товарів).

Серед країн ЄС найбільші обсяги товарів області надійшли до Нідерландів (8,8% обласного показника експорту), Іспанії (5,2%), Румунії (4,8%), Італії (3,9%).

Крім того, значні обсяги товару поставлялись до Єгипту (6%), Туреччини (4,9%), Білорусі (6,1%), Грузії (4,7%) та Китаю (3,7%).

Імпорт товарів за результатами січня-жовтня 2018 року збільшився на 13,3% відповідно до аналогічного періоду 2017-го і склав 418,4 мільйона доларів США. Зокрема, із країн Європейського Союзу — 191 мільйона доларів США (45,7% від загального обсягу) — збільшився на 30,8%.

Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Білорусі (19,4%) та Німеччини (15,1%).

У структурі імпорту продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості складала 17,4%, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них — 14,7%, машини, обладнання — 12%, готові харчові продукти — 11,4%, папір і картон — 9,9%, текстильні матеріали та вироби — 9,7%.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 182,6 мільйона доларів США.


За інформацією Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Стійкість громад в умовах війни: на Форумі місцевої демократії шукали спільні рішення 14:29

У Чернігові 16 червня відбувся Форум місцевої демократії Чернігівщини «Стійкість громад через участь, довіру та партнерство», який об’єднав представників органів місцевого самоврядування, молодіжних рад та інститутів громадянського суспільства. У центрі обговорення — питання стійкості громад в умовах війни, відновлення територій, залучення жителів до ухвалення рішень та розвиток партнерств.

На Чернігівщині триває декларування зброї: поліція нагадує громадянам про необхідність обов’язково задекларувати знайдену або отриману вогнепальну зброю та боєприпаси 14:07

Поліція інформує: декларування раніше знайденої або отриманої вогнепальної зброї звільняє людину від кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання та надає право законно залишити зброю в себе.

Поліцейський з Чернігівщини Євгеній Каліберда виборов ще одну перемогу на змаганнях з гирьового спорту 12:35

Поліцейський Євгеній Каліберда взяв участь у відкритому чемпіонаті Чернігівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України з гирьового спорту серед колективів силових структур.

Між освітою Чернігівщини та УДУ імені Михайла Драгоманова укладено меморандум про співпрацю 11:43

З метою вдосконалення освітнього середовища та об'єднання зусиль задля реалізації державної політики відбулося офіційне підписання Договору про співробітництво між Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова та Управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації.

Імпульс для розвитку Чернігова: у місті відбулася зустріч із авторами проєкту «Сенси міст» 11:20

15 червня у Чернігівській міській раді відбулася зустріч із доктором філософських наук, філософом Олександром Філоненком та дослідником Андрієм Мельником — співзасновниками проєкту «Сенси міст».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини