Любецька громада з новою комунальною технікою
Вибори у Любецькій ОТГ відбулися наприкінці минулого року, а на прямі міжбюджетні громада перейшла з січня 2018 року. Навколо селища Любеч об’єдналися 21 населений пункт, на території яких проживають 3700 жителів.
Експертну та консультаційну допомогу Любецькій громаді постійно надає Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Зокрема, представники громади активно беруть участь у навчальних тренінгах, організованих ЦРМС, навчальних поїздках задля обміну досвідом. У 2018 році громада розробила стратегічний план розвитку за підтримки Чернігівського ЦРМС. Серед пріоритетів ОТГ для себе визначила розвиток зеленого та фестивального туризму, транскордонне співробітництво та формування індустрії гостинності. Серед «родзинок» - створення яхт-клубу.
Вагомою перевагою децентралізації є надання підтримки з державного бюджету саме об’єднаним громадам на посилення інфраструктури ОТГ.
Любецька громада цього року вперше отримала можливість розпоряджатися інфраструктурною субвенцією. А тому дуже важливо було спрямувати ці кошти на розвиток. Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС, на запит громади проводив консультації з питань підготовки проектів для фінансування з інфраструктурної субвенції.
Любецька ОТГ отримала субвенцію державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури трохи быльше двох мільйонів гривень. За ці гроші селищна рада для потреб громади через процедуру закупівлі відкриті торги придбала два трактори з додатковим обладнанням та асенізаційну машину. На тректори та додаткове обладнання витратили 1,713 млн. грн, а на асенізаційну машину 308,8 тис. грн.

Техніка, а це два трактори з додатковим обладнанням (причіп тракторний самоскидний з суцільнометалевими надставними бортами, щітка дорожня (комунальна), подрібнювач відходів деревини, фронтальний погрузчик, ківш для сипучих матеріалів, передній відвал, плуг трикорпусний навісний з передплужником, косарка ротаційна дорожня, екскаваторне обладнання ) та асенізаційна машина, буде передана на баланс комунального підприємства «Любецьке».

Відтепер Любецька громада, зможе вчасно розчищати засніжені дороги взимку, навесні, влітку та восени прибирати територію та забезпечувати благоустрій, а ще зможуть допомагати сусіднім селам і заробляти гроші. Нова техніка дозволить не лише забезпечувати внутрішні потреби, але й співпрацювати з сусідніми громадами по наданню відповідних послуг там, де подібної техніки нема, впевнені в селищній раді.

Те, що Любецька громада впевнено розвивається підтверджує і той факт, що до неї приєднуються села Мохначі, Галків, Губарі, Семаки, Углова Рудня та селище Пересаж. І хоча довибори поки що перенесені, але процес розробки спільних планів на майбутнє у більшому складі вже розпочався.
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування
Останні новини Чернігівщини
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.
У Прилуках родинам полеглих Захисників вручили державні нагороди 09:28
Вчора, у Прилуцькій районній державній адміністрації вручили державні нагороди родинам загиблих Захисників України. Їх передав заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.
15 травня: цей день в Україні і світі 09:25
День 1542 Російська агресія - Day 1542 Russian aggression
Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії 10:36
Є люди, які не бояться починати все спочатку. Історія Валентини Будько з Бахмача — саме про це.
З початку дії програми «єВідновлення» на Чернігівщині схвалено 6,7 тисячі заяв на майже 3 мільярда гривень 09:24
Про стан реалізації в області програми «єВідновлення» розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.