Понад чотири мільйони тонн зернових зібрали сільгоспвиробники Чернігівщини
Показники збиральної кампанії зернових і зернобобових культур на 904 тонни перевищують минулорічні. Намолочено 4,333 мільйона тонн зерна. Рівень врожайності перевищує 66 центнерів з гектара (+ 9,6 центнера з гектара проти минулого року).

Загалом обмолочено 654 тисячі гектарів, або 92 % від запланованого. Це на 49 тисяч гектарів більше, ніж на відповідну дату торік.
Найбільший вал зерна мають сільськогосподарські підприємства Бобровицького – 476 тисяч тонн, Ічнянського – 429 тисяч тонн, Прилуцького – 424 тисячі тонн, Бахмацького – 321 тисяча тонн, Борзнянського – 241 тисяча тонн, Козелецького – 222 тисячі тонн, Ніжинського – 211 тисяч тонн, Носівського, Срібнянського та Чернігівського районів – по 208 тисяч тонн. Зазначені 10 районів разом намолотили майже 3 мільйони тонн зерна – 71 % обласного показника.
Найкращі якісні показники – у господарств Срібнянського, Варвинського та Ічнянського районів, де середня врожайність перевищує 90 центнерів з гектара. Дещо менша вона в Бобровицькому – 86,3 центнера з гектара, Талалаївському – 87,4 центнераз гектара та Прилуцькому районах – 83,8 центнера з гектара.
Аграрії продовжують збирати кукурудзу на зерно. Наразі обмолочено понад 350 тисяч гектарів, або 86 % цієї культури (+ 56 тисяч гектарів), з яких зібрано 3,245 мільйона тонн (+ 1,045 мільйона тонн). Середня врожайність – більше 92 центрів з гектара (+ 17,8 центнера з гектара). Найкраще кукурудза вродила на Срібнянщині, де середня врожайність складає близько 120 центнерів з гектара. На Варвинщині – майже 116 центнерів з гектара, Талалаївщині – 110, Прилуччині та Ічнянщині – 105, Бахмаччині, Ріпкинщині та Чернігівщині – близько 100 центнерів з гектара.
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині 08:19
З метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з заявами про передачу чотирьох гідротехнічних споруд, площею понад 20 тис. м2, у комунальну власність.
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий сканер від благодійників 08:16
Завдяки Благодійній організації La Chaine de l'Espoir Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим сканером експертного класу з кардіонахилом.
Продовжила справу загиблого чоловіка: до лав поліції Чернігівщини доєдналася дружина Героя-захисника Чернігова Дарина Христенок 08:13
Начальник поліції Чернігівщини Іван Іщенко привітав у лавах поліції Чернігівщини Дарину Христенок, дружину полеглого Героя Олексія Христенка, який загинув у 2022 році під час оборони Чернігова від російських загарбників.
Бронза світового рівня: Данило Жасан — призер чемпіонату світу з боксу-2025 у Ліверпулі 08:10
З 4 по 14 вересня у місті Ліверпуль (Велика Британія) проходить чемпіонат світу з боксу World Boxing Championship 2025, який об’єднав 540 найсильніших спортсменів із 66 країн світу.