Енергоефективність по-чернігівськи: напрацювання області
За підтримки українсько-німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ (GmbH) минулого тижня у Чернігові відбувся інформаційний семінар «Реформи в сфері енергоефективності — нові можливості для розвитку громад».
З профільними експертами Мінрегіону існуючі перспективи та реальні напрацювання обговорили представники місцевих органів влади, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків області. До дискусії долучилася заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.
Варто зазначити, що на сьогодні в області функціонує 382 ОСББ, які обслуговують 433 житлових будинків. Найбільша кількість функціонує в Чернігові, Ніжині та Прилуках. Частина співвласників уже скористалась державною та обласною програмами «теплі кредити» та отримала компенсацію по кредитам на впровадження енергоефективних заходів.
Наталія Романова, заступник голови ОДА: «В цілому за час дії програм з 2014 року на Чернігівщині видано понад 12 тисяч «теплих кредитів» на суму більше 191 мільйона гривень.
Компенсовано понад 65 мільйонів гривень з державного бюджету та майже 1,4 мільйона гривень з обласного.
Крім того, в обласному центрі діє Програма відшкодування кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження у житловому фонді міста Чернігова на 2016-2019 роки. Бюджет програми — 20 мільйонів гривень. Цьогоріч Програмою скористались 5 ОСББ на суму 4,3 мільйона гривень. З них відшкодовано вже більше мільйона».
Все популярнішим стає залучення інвестицій через інструмент ЕСКО. Для цього сформовано обласну базу об`єктів бюджетної сфери (налічує 1100 одиниць), які потребують впровадження енергоефективних заходів із залученням механізму енергосервісу. Потенційні інвестори можуть ознайомитися з відповідною інформацію на офіційному сайті Департаменту ЖКГ та ПЕК облдержадміністрації.
Однією з найперспективніших галузей є відновлювана енергетика. З початку року на Чернігівщині додатково введено в експлуатацію 2,8 МВт потужностей електричної енергії з відновлюваних джерел.
Читати також: «Зелені» проекти Чернігівщини — вдала інвестиція у майбутнє
Питання енергозбереження є пріоритетним і на об’єктах бюджетної сфери області. Зокрема, цього року проведено модернізацію 8 котелень із встановленням сучасного твердопаливного котельного обладнання. До кінця 2018-го такі роботи заплановано провести ще на 10 котельнях.
Учасники семінару не тільки ознайомилися з кращими практиками, а й напрацюваннями щодо імплементації 27-ї Директиви ЄС «Про енергоефективність» та Закону України «Про фонд енергоефективності».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Медики відомчої медустанови Чернігівщини завжди поруч з нашими захисниками і захисницями на шляху до відновлення 10:34
27 липня – День медичних працівників. Медики ДУ «ТМО МВС України по Чернігівській області» щодня рятують життя, лікують поранених захисників і захисниць, проводять складні операції, допомагають відновитися після важких травм і повернутися до повноцінного життя.
157 школярів отримають матеріальну допомогу за успіхи у навчанні 10:12
157 учням та ученицям закладів загальної середньої освіти Чернігівської міської територіальної громади буде надано матеріальну допомогу за успіхи у навчанні. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 липня.
У Ріпках відкрили ветеранський простір за підтримки міжнародних партнерів 09:41
Днями у Ріпках відкрили ветеранський простір «Свої. Разом». Його створено в межах грантової ініціативи, яку реалізувала ГО «Центр гуманітарних технологій «Ахалар» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Німеччини.
Напередодні Дня медичного працівника Костянтин Мегем привітав фахівців обласної дитячої лікарні 09:09
27 липня, у день пам’яті святого Пантелеймона, своє професійне свято відзначатимуть українські медики. З цієї нагоди перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем привітав сьогодні працівників Чернігівської обласної дитячої лікарні.
Веслувальники Чернігівщини – серед призерів фіналу Командного чемпіонату України 08:34
З 15 до 19 липня у місті Умань відбувся фінал Командного чемпіонату України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат з веслування на байдарках і каное.