Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 17:11:03

На Чернігівщині тривають збір врожаю та посівна кампанія

25.09.2018   09:12Агенцiя

Про підтримку сільгоспвиробників та цьогорічні польові роботи говорив 24 вересня заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації Олег Крапивний на прес-брифінгу в ОДА.

Як повідомив посадовець, на сьогоднішній день вже обмолочено 46% прогнозованих площ, намолочено майже 1,4 мільйона тонн зерна при середній врожайності 42,1 центнера з гектара. Найбільший вал зерна мають хлібороби Ічнянського та Бахмацького районів. Роботи йдуть згідно з планом, навіть більш швидкими темпами, ніж у 2017 році. Тож є впевненість у своєчасному зборі цьогорічного врожаю зерна, якого планують зібрати понад 4 мільйони тонн.

Зазначив Олег Кропивний і про посівну кампанію. Так, не зважаючи на її затримку через низькі запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту на полях, спричинені погодними умовами, майже всі райони області розпочали посів озимих колосових культур на зерно. Вже посіяно майже 63 тисячі гектарів – 29% від прогнозованих площ. Загальний прогноз посіву озимих культур по всіх категоріях господарства – 241 тисяча гектарів.

Не менш актуальне питання, озвучене під час спілкування з журналістами, – підтримка агропромислового сектору. Для підтримки широкого спектру агровиробників (від підприємств до сімейних ферм) цього року Урядом виділено 6,3 мільярда гривень. Сільгоспвиробники Чернігівщини отримали 38,4 мільйона гривень. Загалом до кінця року очікується, що ця цифра сягне понад 100 мільйонів.

Олег Крапивний детально зупинився на різних програмах, що забезпечують державну підтримку сільгоспвиробників.

Також заступник директора профільного Департаменту нагадав, що в області вже 5 років успішно діє обласна програма передачі нетелей багатодітним сім’ям, які проживають у сільській місцевості. За цей час поповнили свої господарства худобою 152 багатодітні родини. Ще 33 сільські багатодітні сім’ї визначені як такі, що мають право на отримання нетелей, тож очікують на них до кінця року.

Крім того, на Чернігівщині діє програма фінансової підтримки органічного виробництва. За два роки виробники органічної продукції області отримали 480 тисяч гривень компенсації. Цьогорічна очікувана сума відшкодувань – 250 тисяч гривень.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.