Новгород-Сіверські лісівники висадили в наші ліси сибірську модрину. ВІДЕО
Щорічно деревини сосни, берези, осики працівники Новгород-Сіверського держлісгоспу заготовлюють близько 49 тисяч кубометрів. А на місцях вирубок висаджують молоді деревця. Це 120-140 га насаджень. Головною культурою в Поліській зоні залишається сосна. Вона дає найкращий приріст деревини і добре почувається на наших піщаних і супіщаний ґрунтах. Намагаються лісівники вводити і нові цінні породи дерев. Цьогоріч висадили модрину. Культура ця для нашого регіону не звична.
Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство":
«Ці дерева взагалі з півночі Росії та Європи, там вона росте, дає добрі запаси, текстура не поступається дубу, тверда. Як вона буде почуватися у нас, час покаже, а поки вона прижилася».
За рекомендаціями науковців Придеснянської дослідної станції, а також спираючись на власні спостереження, модрину висадили не в чистій культурі, а в змішаній - з сосною та березою. Так, за словами лісівників, молоді насадження менше страждають від шкідників і хвороб. Доводиться працівникам лісгоспу захищати молодий ліс не лише від шкідників. Не всі завезені до нас рослини корисні. Такі інтродуценти, як акація, клени гостролисті та деякі інші чагарники потроху загарбують території наших лісів.
Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство":
«Якщо деякі трави не шкідливі для лісу, то акація, куничник - це такі чагарники, що їх потрібно зрубувати, спалювати. Я вважаю, що тільки хімічна обробка, догляд таких ділянок дадуть свій результат по вирощуванню корисних порід дерев».
Працюють лісівники на майбутнє. Щоб зі щойно висадженої маленької сосни виросло дерево, готове для використання, потрібно 80 років. Для дуба та модрини ще більше. Тому і мають працівники лісу враховувати поступову зміну клімату на планеті, пристосовуватись до нових умов, вводити нові породи дерев.
Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство":
«Те, що створюють робітники лісового господарства в лісі, це все залишається на майбутнє дітям та онукам. Так само, як залишили нам наші діди та батьки, ми намагаємося не поступитися їм по якості та стану лісів, залишити все дітям».
Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.