Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 02:28:15

Новгород-Сіверські лісівники висадили в наші ліси сибірську модрину. ВІДЕО

19.07.2012   13:22Агенцiя

Щорічно деревини сосни, берези, осики працівники Новгород-Сіверського держлісгоспу заготовлюють близько 49 тисяч кубометрів. А на місцях вирубок висаджують молоді деревця. Це 120-140 га насаджень. Головною культурою в Поліській зоні залишається сосна. Вона дає найкращий приріст деревини і добре почувається на наших піщаних і супіщаний ґрунтах. Намагаються лісівники вводити і нові цінні породи дерев. Цьогоріч висадили модрину. Культура ця для нашого регіону не звична.


Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство":
«Ці дерева взагалі з півночі Росії та Європи, там вона росте, дає добрі запаси, текстура не поступається дубу, тверда. Як вона буде почуватися у нас, час покаже, а поки вона прижилася».
За рекомендаціями науковців Придеснянської дослідної станції, а також спираючись на власні спостереження, модрину висадили не в чистій культурі, а в змішаній - з сосною та березою. Так, за словами лісівників, молоді насадження менше страждають від шкідників і хвороб. Доводиться працівникам лісгоспу захищати молодий ліс не лише від шкідників. Не всі завезені до нас рослини корисні. Такі інтродуценти, як акація, клени гостролисті та деякі інші чагарники потроху загарбують території наших лісів.
Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство":
«Якщо деякі трави не шкідливі для лісу, то акація, куничник - це такі чагарники, що їх потрібно зрубувати, спалювати. Я вважаю, що тільки хімічна обробка, догляд таких ділянок дадуть свій результат по вирощуванню корисних порід дерев».
Працюють лісівники на майбутнє. Щоб зі щойно висадженої маленької сосни виросло дерево, готове для використання, потрібно 80 років. Для дуба та модрини ще більше. Тому і мають працівники лісу враховувати поступову зміну клімату на планеті, пристосовуватись до нових умов, вводити нові породи дерев.
Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство":
«Те, що створюють робітники лісового господарства в лісі, це все залишається на майбутнє дітям та онукам. Так само, як залишили нам наші діди та батьки, ми намагаємося не поступитися їм по якості та стану лісів, залишити все дітям».

Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"

Останні новини Чернігівщини

На дорозі Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів на тимчасових об'їздах біля двох зруйнованих мостів влаштували тверде покриття

На дорозі Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів на тимчасових об'їздах біля двох зруйнованих мостів влаштували тверде покриття 18:25

Проїзд став комфортнішим. Для цього використано матеріали відфрезерування, отримані в процесі ремонту дороги.

18:18

Інженерно-саперні підрозділи Держспецтрансслужби Міністерства оборони України продовжують розмінування транспортної інфраструктури Чернігівщини.

У Ніжині відбудеться патріотичний велопробіг

У Ніжині відбудеться патріотичний велопробіг 17:41

Наближається свято Дня Конституції України. З нагоди свята буде проведено вело флешмоб "Я допомагаю ЗСУ".

В’ячеслав Чаус вручив сертифікати чемпіонам Дефлімпійських ігор та їхнім тренерам 17:22

11 медалей (10 золотих та 1 срібна) — результат чернігівських спортсменів на XXIV літніх Дефлімпійських іграх з плавання та кульової стрільби серед осіб з порушеннями слуху.