Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 11:13:29

Новгород-Сіверські лісівники висадили в наші ліси сибірську модрину. ВІДЕО

19.07.2012   13:22Агенцiя

Щорічно деревини сосни, берези, осики працівники Новгород-Сіверського держлісгоспу заготовлюють близько 49 тисяч кубометрів. А на місцях вирубок висаджують молоді деревця. Це 120-140 га насаджень. Головною культурою в Поліській зоні залишається сосна. Вона дає найкращий приріст деревини і добре почувається на наших піщаних і супіщаний ґрунтах. Намагаються лісівники вводити і нові цінні породи дерев. Цьогоріч висадили модрину. Культура ця для нашого регіону не звична.


Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство":
«Ці дерева взагалі з півночі Росії та Європи, там вона росте, дає добрі запаси, текстура не поступається дубу, тверда. Як вона буде почуватися у нас, час покаже, а поки вона прижилася».
За рекомендаціями науковців Придеснянської дослідної станції, а також спираючись на власні спостереження, модрину висадили не в чистій культурі, а в змішаній - з сосною та березою. Так, за словами лісівників, молоді насадження менше страждають від шкідників і хвороб. Доводиться працівникам лісгоспу захищати молодий ліс не лише від шкідників. Не всі завезені до нас рослини корисні. Такі інтродуценти, як акація, клени гостролисті та деякі інші чагарники потроху загарбують території наших лісів.
Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство":
«Якщо деякі трави не шкідливі для лісу, то акація, куничник - це такі чагарники, що їх потрібно зрубувати, спалювати. Я вважаю, що тільки хімічна обробка, догляд таких ділянок дадуть свій результат по вирощуванню корисних порід дерев».
Працюють лісівники на майбутнє. Щоб зі щойно висадженої маленької сосни виросло дерево, готове для використання, потрібно 80 років. Для дуба та модрини ще більше. Тому і мають працівники лісу враховувати поступову зміну клімату на планеті, пристосовуватись до нових умов, вводити нові породи дерев.
Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство":
«Те, що створюють робітники лісового господарства в лісі, це все залишається на майбутнє дітям та онукам. Так само, як залишили нам наші діди та батьки, ми намагаємося не поступитися їм по якості та стану лісів, залишити все дітям».

Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"

Останні новини Чернігівщини

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування 09:14

Любі наші читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей, як і вся країна, на карантині, але ми працюємо для вас на нашому сайті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини