Про хід виконання Програми підтримки малого підприємництва у м. Чернігові на 2011 – 2012 роки
На виконання Закону України “Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні” та з метою підвищення ролі малого та середнього підприємництва у соціально-економічному житті міста виконавчий комітет Чернігівської міської ради заслухав інформацію про хід виконання Програми підтримки малого підприємництва у місті Чернігові на 2011-2012 роки.

Кількість економічно активних малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб населення у місті станом на 1 січня 2012 року, як повідомив начальник управління споживчого ринку та підприємництва Віталій Сидоренко, становить 72 одиниці. Досить вагому частину займає недержавний сектор економіки, основою якого є фізичні особи – підприємці. На обліку у Державній податковій інспекції у м. Чернігові за І півріччя 2012 року перебуває 23 тис. осіб, з них діючих 20096 осіб.
За підсумками 6 місяців 2012 року надходження від діяльності суб’єктів малого підприємництва становили 59,6 млн. грн., що на 24,5 млн. грн. або 70% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) малих підприємств за підсумками 2011 року становить 3,5 млрд. грн., що на 15% більше, ніж у попередній рік. Частка продукції малих підприємств у загальних обсягах реалізованої продукції (робіт, послуг) по місту становить 25,3%.
Всього у сфері малого підприємництва зайнято 42,4 тис. осіб. Середньомісячна заробітна плата одного найманого працівника економічно активних малих підприємств за даними статистики зросла на 240 грн. і становить 1334,9 грн. Проте, цей показник менше середньомісячної заробітної плати найманих працівників по місту на 33%.
Найбільш привабливою для малого бізнесу, як і в минулі роки, залишається сфера торгівлі та послуг. У виробничій сфері зайнято 8,6% юридичних осіб підприємців та 5,3% фізичних осіб.
Протягом звітного періоду з метою розвитку та підвищення ефективності підприємницької діяльності управлінням реалізовано низку заходів, зокрема: проведення навчальних семінарів-тренінгів, зустрічей з представниками організацій підприємців, лекцій з основ ведення підприємницької діяльності, міських конкурсів “Кращий підприємець року”, Молодіжної школи бізнесу та ін. Всього на виконання заходів Програми у 2011 році використано 21,5 тис. грн. коштів з міського бюджету, у поточному році передбачені асигнування у сумі 40,0 тис. грн.
Для Чернігова нагальними завданнями у сфері підтримки та розвитку сектора малого підприємництва є, на думку В. Сидоренка, створення нових робочих місць, підвищення прибутковості підприємств та заробітної плати працівників.
З метою забезпечення подальшого розвитку малого та середнього підприємництва виконавчий комітет міської ради доручив управлінню споживчого ринку та підприємництва організувати розробку проекту Програми підтримки малого та середнього підприємництва у м. Чернігові на 2013-2015 роки.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.