Чернігівщина долучилася до проекту "Рука допомоги"
Допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес – мета пілотного проекту «Рука допомоги», який реалізується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку.
![](/uploads/22109-m.jpg)
Проект діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях.
Цьогоріч до цієї ініціативи долучилися окремі об’єднані територіальні громади ще трьох регіонів.
На Чернігівщині проект впроваджується в Кіптівській ОТГ, де проживає 19 сімей, які отримують державну соціальну допомогу, та 14 внутрішньо переміщених осіб.
Яких заходів потрібно вжити для максимального результату від реалізації проекту – вирішувала комісія з питань його впровадження при Чернігівській облдержадміністрації. Засідання провела заступник голови ОДА Наталія Романова.
Для деяких людей соціальна допомога – єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу та реалізувати себе. Так само нелегко буває працевлаштуватися внутрішньо переміщеним особам, яким довелося залишити все своє попереднє життя через війну і починати спочатку, в іншому, незнайомому місці.
Тим, хто шукає стабільного заробітку, проект пропонує допомогу у працевлаштуванні, в разі відсутності підходящої вакансії – різноманітні варіанти тимчасових оплачуваних робіт на користь громади.
Але найголовніше: учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу.
Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів – близько 70 тисяч гривень. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. А якщо учасник стає роботодавцем для двох інших осіб — фінансова допомога взагалі стає безповоротною. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.
Також «Рука допомоги» заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: у разі працевлаштування двох учасників проекту підприємства можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання.
Як повідомив заступник директора обласного центру зайнятості Сергій Роговець, наразі працівниками їхньої служби спільно з місцевими органами соціального захисту населення в Кіптівській ОТГ організована інформаційно-роз’яснювальна робота серед потенційних учасників проекту.
На сьогодні отримані 4 звернення від жителів громади. Одну людину працевлаштували на постійне місце роботи, ще одну – на громадські оплачувані роботи. Двом іншим заявникам також найближчим часом буде надана допомога в пошуку заробітку.
– «Рука ініціативи» – це можливість самореалізації і для переселенців, і для тих, хто через безробіття втратив мотивацію до саморозвитку і надію на краще життя. Тому всі дотичні служби мають активно долучатися до його впровадження, зокрема в частині проведення інформаційної кампанії серед потенційних учасників, – наголосила Наталія Романова.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.