Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 03:29:12

На Чернігівщині одночасно тривають жнива і посівна

03.09.2018   12:15Агенцiя

Зернові та зернобобові культури в області зібрані майже з 295 тисяч гектарів, або 42 % до прогнозу. Це на 4,8 тисячі гектарів більше показника відповідної дати минулого року.

При цьому намолочено 1,1 мільйона тонн зерна (- 22 тисячі тонн проти 2017 року), рівень урожайності складає 37,4 центнера з гектара – дещо нижче минулорічного.

Так, сільгосппідприємствами отримано понад 730 тисяч тонн пшениці, більше 53 тисяч тонн жита, біля 86 тисяч тонн ячменів, майже 30 тисяч тонн гороху.

Найбільше зерна зібрали аграрії Бахмацького (близько 110 тисяч тонн), Ічнянського (понад 90 тисяч тонн), Прилуцького (майже 80 тисяч тонн), Менського, Чернігівського та Козелецького районів (по 60 тисяч тонн).

Найкраща врожайність у сільгоспвиробників Варвинського та Ічнянського районів – перевищує 60 центнерів з гектара, дещо менша на Срібнянщині, Коропщині, Талалаївщині та Бахмаччині – 51-56 центнерів з гектара.

На сьогодні аграрії продовжують обмолочування гречки та деяких зернобобових культур, розпочато збирання проса.

Триває посів озимого ріпаку на зерно, яким засіяно 24,6 тисячі гектарів, або 99 % прогнозованих площ.

Крім того, сільгосппідприємства Куликівського та Новгород-Сіверського районів розпочали посівну озимих колосових культур на зерно – вже посіяно біля 2 тисяч гектарів.


За інформацією Департаменту агропромислового розвитку,екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів 17:29

Взимку купувати свіжі овочі не лише дорого. На смак вони також відрізняються від літніх, адже ростуть не на вулиці, а в теплицях.

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року 17:12

Тиждень з 24 січня астрологічно буде дуже активним. У цей час зміниться загальне тло і підстави ухвалення рішень. Дедалі менше ухвалюватимуться інтуїтивні рішення. У цей час більшого значення набувають дії, засновані на конкретних планах.

23 січня - який день, свято та прикмети

23 січня - який день, свято та прикмети 17:03

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.