Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 23:17:22

За І півріччя 2018 року "Чернігівгаз" отримав збиток майже 67,5 млн. грн.

22.08.2018   08:04Агенцiя

За підсумками першого півріччя поточного року ПАТ «Чернігівгаз» отримало збиток від розподілу природного газу у розмірі 67,42 млн грн. Видатки минулого року також перевищили тарифну виручку компанії майже на 71,5 млн грн.

Основна діяльність компанії - доставка газу споживачам - залишається збитковою, адже встановлений НКРЕКП тариф на розподіл газу не покриває економічно обґрунтованих витрат оператора ГРМ. Найбільший дисбаланс виникає внаслідок різниці між фактичною вартістю газу для технологічних потреб і ціною цього газу, що закладена в тарифі.

Тарифом, встановленим НКРЕКП для ПАТ «Чернігівгаз» передбачено, що компанія закуповуватиме на ринку газ для виробничо-технологічних потреб за ціною 7320 грн./тис. куб. м. Втім, за період січень-червень поточного року середня фактична ціна природного газу становила 10615 грн./тис. куб. м і до кінця року стане ще вищою.

Так, в діючому тарифі компанії ПАТ «Чернігівгаз» на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб передбачено 207,6 млн грн. (з ПДВ). Однак фактичні річні витрати на його придбання становлять майже 318 млн грн. (з ПДВ), що в 1,5 рази більше від передбаченої в тарифі суми.

«Зважаючи на те, що витрати компанії на придбання газу для технологічних потреб складають 45,4% від усієї тарифної виручки, суттєва різниця в ціні енергоносія є основною причиною отримання збитків. Прогноз на наступні півроку також є невтішним. Газ на технологічні потреби постійно дорожчає. В свою чергу це негативно відобразиться не лише на діяльності компанії, а й може вплинути на безперебійне газопостачання споживачів області», - говорить фінансовий директор ПАТ «Чернігівгаз» Дмитро Чеберяк.

Продовжують зростати й інші статті матеріальних витрат, які безпосередньо пов’язані з виробничою діяльністю компанії. Причиною є інфляція та зростання цін на обладнання та паливно-мастильні матеріали, необхідні в першу чергу для роботи аварійно-диспетчерської служби та інших служб ПАТ «Чернігівгаз». Тарифний дефіцит по цим статтям «Чернігівгаз» оцінює у 40,8 млн грн. на рік. Така ситуація призводить до нестачі коштів на оплату послуг та матеріалів в повному обсязі.

У зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати, яка не закладена в тарифі, «Чернігівгаз» не в змозі встановити персоналу конкурентну оплату праці. Через це відтік кваліфікованих кадрів досяг рівня майже 7,2%. Лише за останні півроку з компанії звільнилося 146 фахівців.

Наслідками незбалансованої тарифної політики є виникнення боргів перед постачальниками технологічного газу та проблеми з виконанням експлуатаційних завдань, передбачених нормативними документами. Такий дисбаланс може бути усунутий виключно за рахунок компенсацій у майбутніх періодах, а це дорівнює близько 224 млн грн.

14 червня 2018 року НКРЕКП затвердила Тимчасову методику розрахунку тарифів на розподіл, виходячи з обсягів розподіленого газу. Впродовж минулого року ПАТ «Чернігівгаз» двічі проводило відкриті слухання щодо перегляду тарифу на послуги розподілу газу. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.

 
ПАТ «Чернігівгаз»

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.