Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 13 квітня, 19:04:57

За І півріччя 2018 року "Чернігівгаз" отримав збиток майже 67,5 млн. грн.

22.08.2018   08:04Агенцiя

За підсумками першого півріччя поточного року ПАТ «Чернігівгаз» отримало збиток від розподілу природного газу у розмірі 67,42 млн грн. Видатки минулого року також перевищили тарифну виручку компанії майже на 71,5 млн грн.

Основна діяльність компанії - доставка газу споживачам - залишається збитковою, адже встановлений НКРЕКП тариф на розподіл газу не покриває економічно обґрунтованих витрат оператора ГРМ. Найбільший дисбаланс виникає внаслідок різниці між фактичною вартістю газу для технологічних потреб і ціною цього газу, що закладена в тарифі.

Тарифом, встановленим НКРЕКП для ПАТ «Чернігівгаз» передбачено, що компанія закуповуватиме на ринку газ для виробничо-технологічних потреб за ціною 7320 грн./тис. куб. м. Втім, за період січень-червень поточного року середня фактична ціна природного газу становила 10615 грн./тис. куб. м і до кінця року стане ще вищою.

Так, в діючому тарифі компанії ПАТ «Чернігівгаз» на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб передбачено 207,6 млн грн. (з ПДВ). Однак фактичні річні витрати на його придбання становлять майже 318 млн грн. (з ПДВ), що в 1,5 рази більше від передбаченої в тарифі суми.

«Зважаючи на те, що витрати компанії на придбання газу для технологічних потреб складають 45,4% від усієї тарифної виручки, суттєва різниця в ціні енергоносія є основною причиною отримання збитків. Прогноз на наступні півроку також є невтішним. Газ на технологічні потреби постійно дорожчає. В свою чергу це негативно відобразиться не лише на діяльності компанії, а й може вплинути на безперебійне газопостачання споживачів області», - говорить фінансовий директор ПАТ «Чернігівгаз» Дмитро Чеберяк.

Продовжують зростати й інші статті матеріальних витрат, які безпосередньо пов’язані з виробничою діяльністю компанії. Причиною є інфляція та зростання цін на обладнання та паливно-мастильні матеріали, необхідні в першу чергу для роботи аварійно-диспетчерської служби та інших служб ПАТ «Чернігівгаз». Тарифний дефіцит по цим статтям «Чернігівгаз» оцінює у 40,8 млн грн. на рік. Така ситуація призводить до нестачі коштів на оплату послуг та матеріалів в повному обсязі.

У зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати, яка не закладена в тарифі, «Чернігівгаз» не в змозі встановити персоналу конкурентну оплату праці. Через це відтік кваліфікованих кадрів досяг рівня майже 7,2%. Лише за останні півроку з компанії звільнилося 146 фахівців.

Наслідками незбалансованої тарифної політики є виникнення боргів перед постачальниками технологічного газу та проблеми з виконанням експлуатаційних завдань, передбачених нормативними документами. Такий дисбаланс може бути усунутий виключно за рахунок компенсацій у майбутніх періодах, а це дорівнює близько 224 млн грн.

14 червня 2018 року НКРЕКП затвердила Тимчасову методику розрахунку тарифів на розподіл, виходячи з обсягів розподіленого газу. Впродовж минулого року ПАТ «Чернігівгаз» двічі проводило відкриті слухання щодо перегляду тарифу на послуги розподілу газу. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.

 
ПАТ «Чернігівгаз»

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові почали вакцинацію китайською вакциною

У Чернігові почали вакцинацію китайською вакциною 16:58

13 квітня у Чернігові почали робити щеплення вакциною китайського виробництва CoronaVac. Як відомо, до міста привезли 3400 доз цього препарату для ефективної боротьби із коронавірусною інфекцією.

Конкурси на посади державної служби відновлено

Конкурси на посади державної служби відновлено 16:50

Ці та інші питання державної служби розглядалися 13 квітня 2021 року під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Законодавство у сфері державної служби: існуючі процедури та новели» в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів.

Депутатський контроль за діяльністю влади - дієва демократична норма

Депутатський контроль за діяльністю влади - дієва демократична норма 16:16

Фракція «Наш край» у Чернігівській обласній раді направила звернення до голови обласної ради з пропозицією зміцнення контрольних функцій в облраді через посилення діяльності депутатських фракцій, що не брали участь у формуванні керівного складу облради, в сферах свободи слова, протидії корупції і бюджетної політики.

В області триває комплекс весняно-польових робіт

В області триває комплекс весняно-польових робіт 12:10

Цьогорічний посів ярих сільськогосподарських культур (прогноз майже 1 млн 33 тис. га) розпочато на три тижні пізніше 2020 року.

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності 11:55

12 квітня міський голова Ольга Попенко провела нараду з заступниками міського голови, начальниками управлінь, відділів міської ради, керівниками підприємств комунальної сфери та медичних установ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини