За І півріччя 2018 року "Чернігівгаз" отримав збиток майже 67,5 млн. грн.
За підсумками першого півріччя поточного року ПАТ «Чернігівгаз» отримало збиток від розподілу природного газу у розмірі 67,42 млн грн. Видатки минулого року також перевищили тарифну виручку компанії майже на 71,5 млн грн.

Основна діяльність компанії - доставка газу споживачам - залишається збитковою, адже встановлений НКРЕКП тариф на розподіл газу не покриває економічно обґрунтованих витрат оператора ГРМ. Найбільший дисбаланс виникає внаслідок різниці між фактичною вартістю газу для технологічних потреб і ціною цього газу, що закладена в тарифі.
Тарифом, встановленим НКРЕКП для ПАТ «Чернігівгаз» передбачено, що компанія закуповуватиме на ринку газ для виробничо-технологічних потреб за ціною 7320 грн./тис. куб. м. Втім, за період січень-червень поточного року середня фактична ціна природного газу становила 10615 грн./тис. куб. м і до кінця року стане ще вищою.
Так, в діючому тарифі компанії ПАТ «Чернігівгаз» на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб передбачено 207,6 млн грн. (з ПДВ). Однак фактичні річні витрати на його придбання становлять майже 318 млн грн. (з ПДВ), що в 1,5 рази більше від передбаченої в тарифі суми.
«Зважаючи на те, що витрати компанії на придбання газу для технологічних потреб складають 45,4% від усієї тарифної виручки, суттєва різниця в ціні енергоносія є основною причиною отримання збитків. Прогноз на наступні півроку також є невтішним. Газ на технологічні потреби постійно дорожчає. В свою чергу це негативно відобразиться не лише на діяльності компанії, а й може вплинути на безперебійне газопостачання споживачів області», - говорить фінансовий директор ПАТ «Чернігівгаз» Дмитро Чеберяк.
Продовжують зростати й інші статті матеріальних витрат, які безпосередньо пов’язані з виробничою діяльністю компанії. Причиною є інфляція та зростання цін на обладнання та паливно-мастильні матеріали, необхідні в першу чергу для роботи аварійно-диспетчерської служби та інших служб ПАТ «Чернігівгаз». Тарифний дефіцит по цим статтям «Чернігівгаз» оцінює у 40,8 млн грн. на рік. Така ситуація призводить до нестачі коштів на оплату послуг та матеріалів в повному обсязі.
У зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати, яка не закладена в тарифі, «Чернігівгаз» не в змозі встановити персоналу конкурентну оплату праці. Через це відтік кваліфікованих кадрів досяг рівня майже 7,2%. Лише за останні півроку з компанії звільнилося 146 фахівців.
Наслідками незбалансованої тарифної політики є виникнення боргів перед постачальниками технологічного газу та проблеми з виконанням експлуатаційних завдань, передбачених нормативними документами. Такий дисбаланс може бути усунутий виключно за рахунок компенсацій у майбутніх періодах, а це дорівнює близько 224 млн грн.
14 червня 2018 року НКРЕКП затвердила Тимчасову методику розрахунку тарифів на розподіл, виходячи з обсягів розподіленого газу. Впродовж минулого року ПАТ «Чернігівгаз» двічі проводило відкриті слухання щодо перегляду тарифу на послуги розподілу газу. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.
ПАТ «Чернігівгаз»
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.