Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 22:37:35

Італійські експерти з енергозбереження відвідали Чернігів

10.07.2012   15:57Агенцiя

Керівник та експерти проекту “Е4ЕМ” з Болонського університету (Італія) сьогодні відвідали Чернігів.

Італійські експерти з енергозбереження відвідали Чернігів

Італійські експерти з енергозбереження відвідали Чернігів

Метою їхнього візиту є участь в інформаційно-навчальному семінарі з впровадження “Угоди мерів” у містах України, що проводиться у рамках проекту “Енергія для східних мерів”. Організаторами заходу виступили Болонський університет, Асоціація “Енергоефективні міста України” та Луцька міська рада за підтримки чернігівського Центру “Доброчин”.

За словами експерта Марчелло Антінуччі, італійські фахівці приїхали в Україну, аби розповсюдити інформацію про “Угоду мерів”. “Цей проект відкритий для всіх, хто зацікавлений у ньому. Справа не обов’язкова, а добровільна, тому найкращі мерії приєднуються до “Угоди мерів”, – сказав він.

Перед початком семінару експерти зустрілися з міським головою Олександром Соколовим та поспілкувалися із журналістами.

О.Соколов розповів про впровадження заходів з енергозбереження у бюджетній сфері Чернігова. “Ми будуємо серйозні плани у цій сфері. За основу взяли енергозбереження у бюджетних установах, оскільки енергоносії належать до захищених статей і в їх економії є прагматизм міської влади”, – сказав міський голова. Він також поділився досвідом діяльності Чернігова у міжнародних проектах з енергозбереження, а ще впровадженням енергозаощадних технологій на КП “Чернігівводоканал”, перспективними планами розвитку Чернігівської ТЕЦ.

“Нас цікавить досвід країн Європейського Союзу, адже скорочення споживання енергоносіїв – це незворотній шлях, який ми теж маємо пройти”, – зазначив керівник Чернігова.

На думку керівника проекту “Угода мерів – Схід” Анатолія Копця, “Угода мерів” дозволяє зробити життя міської громади стабільним та прогнозованим. “Аби залучити інвестиції, місто має бути прогнозованим, а ризики – контрольовані”, – пояснив фахівець. На його переконання, діяльність у проекті стає певним знаком для інвесторів – “у місто можна йти і працювати”. Фінансування проекту має різні джерела, у тому числі європейських фінансових інституцій.

Довідка: “Угода мерів” (Covenant of Mayors) – європейська ініціатива, що ставить за мету об’єднати місцеві органи влади задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти беруть на себе зобов’язання виконати вимоги ЄС стосовно скорочення викидів СО2 щонайменше на 20% шляхом запровадження енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії на своїх територіях. На сьогодні до “Угоди мерів” долучилися понад 3700 органів місцевого самоврядування, що представляють понад 160 млн жителів міст.

Чернігів приєднався до “Угоди мерів” у березні 2011 року.

Ірина Синельник

Останні новини Чернігівщини

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней 17:14

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини