Італійські експерти з енергозбереження відвідали Чернігів
Керівник та експерти проекту “Е4ЕМ” з Болонського університету (Італія) сьогодні відвідали Чернігів.

Італійські експерти з енергозбереження відвідали Чернігів
Метою їхнього візиту є участь в інформаційно-навчальному семінарі з впровадження “Угоди мерів” у містах України, що проводиться у рамках проекту “Енергія для східних мерів”. Організаторами заходу виступили Болонський університет, Асоціація “Енергоефективні міста України” та Луцька міська рада за підтримки чернігівського Центру “Доброчин”.
За словами експерта Марчелло Антінуччі, італійські фахівці приїхали в Україну, аби розповсюдити інформацію про “Угоду мерів”. “Цей проект відкритий для всіх, хто зацікавлений у ньому. Справа не обов’язкова, а добровільна, тому найкращі мерії приєднуються до “Угоди мерів”, – сказав він.
Перед початком семінару експерти зустрілися з міським головою Олександром Соколовим та поспілкувалися із журналістами.
О.Соколов розповів про впровадження заходів з енергозбереження у бюджетній сфері Чернігова. “Ми будуємо серйозні плани у цій сфері. За основу взяли енергозбереження у бюджетних установах, оскільки енергоносії належать до захищених статей і в їх економії є прагматизм міської влади”, – сказав міський голова. Він також поділився досвідом діяльності Чернігова у міжнародних проектах з енергозбереження, а ще впровадженням енергозаощадних технологій на КП “Чернігівводоканал”, перспективними планами розвитку Чернігівської ТЕЦ.
“Нас цікавить досвід країн Європейського Союзу, адже скорочення споживання енергоносіїв – це незворотній шлях, який ми теж маємо пройти”, – зазначив керівник Чернігова.
На думку керівника проекту “Угода мерів – Схід” Анатолія Копця, “Угода мерів” дозволяє зробити життя міської громади стабільним та прогнозованим. “Аби залучити інвестиції, місто має бути прогнозованим, а ризики – контрольовані”, – пояснив фахівець. На його переконання, діяльність у проекті стає певним знаком для інвесторів – “у місто можна йти і працювати”. Фінансування проекту має різні джерела, у тому числі європейських фінансових інституцій.
Довідка: “Угода мерів” (Covenant of Mayors) – європейська ініціатива, що ставить за мету об’єднати місцеві органи влади задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти беруть на себе зобов’язання виконати вимоги ЄС стосовно скорочення викидів СО2 щонайменше на 20% шляхом запровадження енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії на своїх територіях. На сьогодні до “Угоди мерів” долучилися понад 3700 органів місцевого самоврядування, що представляють понад 160 млн жителів міст.
Чернігів приєднався до “Угоди мерів” у березні 2011 року.
Ірина Синельник
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.